OĽANO žiada Pellegriniho, aby preukázal úhradu prenájmu luxusného automobilu spolu so šoférom

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyzvali Petra Pellegriniho, aby zverejnil dokumenty, ktoré preukazujú, za akú sumu si prenajíma luxusný automobil so šoférom od spoločnosti SAD Zvolen, v ktorej má podiel štát. Ak tak neurobí do konca týždňa, OĽANO sa bude Pellegriniho pýtať na vysvetlenie na výbore pre nezlučiteľnosť funkcií.

Podľa medializovaných informácií, ktoré priniesol Denník N, si predseda mimoparlamentného Hlasu Peter Pellegrini vybavil u svojho kamaráta a šéfa SAD Zvolen luxusný automobil Volkswagen Touareg spolu so šoférom, ktorého má platiť SAD Zvolen. Peter Pellegrini, ako aj predmetná SAD, sa vyhýba novinárskym otázkam a nechce predložiť dokumenty, ktoré by preukázali, koľko a či vôbec Pellegrini, alebo jeho strana platí za prenájom auta spolu so šoférom. 

„Strana HLAS si evidentne žije nad svoje pomery a ich financovanie jasne kopíruje financovanie SMERU, ktorého predseda Robert Fico získaval peniaze ‘vlastnou hlavou’. Peter Pellegrini nevie jasne a hodnoverne vysvetliť financovanie svojej strany, je agresívny voči novinárom, ktorí sa pýtajú na finančné toky jeho strany a doslova uteká z tlačoviek,“vyjadril sa predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš, ktorý taktiež pripomenul Pellegriniho pochybné nadobudnutie luxusného bytu v jednej z najlukratívnejších častí Bratislavy.

„Žiadame Petra Pellegriniho, aby do konca týždňa predložil verejnosti zmluvy, faktúry a výpisy z účtu, ktoré jasne preukazujú úhradu prenájmu luxusného automobilu spolu so šoférom pre pána Pellegriniho a jeho stranu,“ doplnil Šipoš s tým, že ak tak neurobí do konca týždňa, poslanci za OĽANO predvolajú Pellegriniho na Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, kde od neho budú požadovať vysvetlenie.

Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO) upozorňuje, že šéfom SAD Zvolen je Adrián Polóny, ktorý je dlhoročným priateľom P. Pellegriniho. Ako ďalej hovorí, Polóny takisto podnikal s Norbertom Bödörom či Zoroslavom Kollárom, preto podľa Kremského existuje podozrenie, že HLAS je financovaný oligarchami rovnako, ako strana SMER. „Je neprípustné a nehorázne, aby štát dotoval vyvážanie poslaneckého zadku Petra Pellegriniho. Chcem preto veľmi dôrazne vyzvať aj štátnu spoločnosť MH Manažment, ktorá vlastní v SAD Zvolen 40% podiel, aby okamžite preverila hospodárenie v SAD Zvolen a zistila, či naozaj vykonáva ekonomickú činnosť, alebo len skryto financuje politickú stranu HLAS cez fingované zmluvy,“ povedal Kremský s tým, že je dôležité vidieť dôkazy, či strana HLAS naozaj platila za prenájom luxusného automobilu spolu s vodičom.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program