OĽANOcast | M. Kozelová: Opozícia zneužíva emócie na prekrytie vlastných problémov so spravodlivosťou

Podľa poslankyne Moniky Kozelovej nesie dianie na Ukrajine všetky znaky genocídy. Uviedla to v novom podcaste OĽANO. Zdôraznila, že mnohí ľudia neveria tomu, čo sa tam deje, k čomu prispieva aj opozícia. Jej predstavitelia to podľa Kozelovej vždy hrali na dve strany. „Keďže sa správajú proputinovsky, nemôžu teraz povedať, že Putin je vrah. Zároveň zistili, že je to jedna z ciest, ako dostať ľudí do ulíc tým, že ich budú podporovať v sledovaní a čítaní proruských webov,“ povedala.

Predstavitelia opozície sa zneužívaním emócií a svojim postojom k vojne na Ukrajine snažia zakrývať vlastné problémy so spravodlivosťou, keďže mnohí čelia obvineniam a vyšetrovaniu. „Nie je to nič iné, ako Ficov strach zo spravodlivosti,“ vyhlásila Kozelová. Podľa nej „robiť závery pred ukončením celého vyšetrovania nie je férové, ani vhodné.“ Verí však, že OČTK majú dostatok dôkazov a teraz bude priestor, aby začalo platiť padni, komu padni.

Ako jedna z predkladateliek vyhlásenia, ktorým by mala Národná rada SR odsúdiť konanie Putinovho režimu a inváziu Ruska na Ukrajinu uviedla, že „boj Ukrajiny za svoju slobodu je spravodlivý.“ Vo vyhlásení „zároveň odsudzujeme kolektívnu vinu, pretože bežní ruskí občania nenesú zodpovednosť za Putinove rozhodnutia.“

Mnohým ľuďom na Slovensku by podľa Kozelovej pomohlo vidieť Buču alebo Hostomel na vlastné oči, pretože veria dezinformáciám. Podľa nej sa dá sa ísť pozrieť na Ukrajinu a zistiť, ako to skutočne je. „Máme 10 nepriestrelných viest, požičiame im, zabezpečím im dopravu, spravíme cestovnú kanceláriu do Buče a Hostomelu a som zvedavá, koľko z nich sa odváži do toho auta sadnúť,“ povedala Kozelová.

Videocast si môžete pozrieť tu.

Podcast OĽANO nájdete na Spotify alebo vo všetkých podcastových aplikáciách.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program