OĽANOcast | P. Kremský: Ľudia si viac pamätajú čo Fico narozprával, ako to, čo urobil

V čase vládnutia mohol Smer omnoho viac pomáhať rodinám a dôchodcom, ale oni veľmi veľa peňazí dovolili rozkradnúť alebo dokonca sami rozkradli. Uviedol to v novom podcaste OĽANO predseda hospodárskeho výboru parlamentu Peter Kremský. Zdôraznil, že Smer vládol v ‘slnečných’ časoch, za 10 rokov však dokázal prídavky zvýšiť o 2,50 eur a daňový bonus o centy. „My to teraz zvyšujeme skokovo a výrazne. Daňový bonus sa zvyšoval o centy, dnes by sa mal zvýšiť na 100 eur mesačne. To je obrovský rozdiel a toto pomôže rodinám,“ zdôraznil Kremský. Je podľa neho správne, že dôraz je pri pomoci kladený na najviac zraniteľné skupiny, teda rodiny s deťmi, v hmotnej núdzi alebo ľudí s nízkymi platmi.

OĽANO je podľa Kremského prorodinné hnutie. „Smer dlhodobo zanedbával budúcnosť tejto krajiny.“ Pre OĽANO je však budúcnosť dôležitá a preto by sa rodiny nemali báť mať deti. „Toto je pre nás dôležitá hodnota a to ako OĽANO chceme podporovať,“ povedal predseda hospodárskeho výboru. Zároveň vyjadril presvedčenie, že v parlamente sa nájde dostatok poslancov, ktorí podporia pomoc ľuďom.

„Bezbrehý populizmus je niečo, čím Fico oklamal veľmi veľa ľudí,“ uviedol Kremský k otázke, či pomoc nemala byť výraznejšia a zacielená aj na iné skupiny. „Nasľuboval a narozprával toho strašne veľa, ale potom z toho neurobil ani štvrtinu, aj to nie poriadne. Ale ľudia si pamätajú omnoho viac to, čo narozprával, ako to, čo urobil,“ zdôraznil Kremský.

Predseda parlamentného hospodárskeho výboru tiež pripomenul, že dôchodcovia dostanú pomoc v podobe skoršieho vyplácania trinástych dôchodkov už v júni a nie na konci roka. Zdôraznil, že Smer dlhodobo o 13. dôchodkoch hovoril, ale nikdy ich počas svojich vlád neuviedol do života. „V Smere stále hovorili o trinástom dôchodku, ale každý rok to urobili ako príležitostnú dávku, keď na to niekde naškrabali alebo urobili väčší deficit.“

Videocast si môžete pozrieť tu.

Podcast OĽANO nájdete na Spotify alebo vo všetkých podcastových aplikáciách.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program