OĽANOcast | P. Kremský: Žili sme vo falošnom bezpečí, že inflácia už nemôže rásť

Rast cien je celosvetový problém a Slovensko je jeho súčasťou. Takto zhodnotil súčasný vývoj v ekonomike predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský v najnovšom OĽANOcaste.

Je podľa neho najvyšší čas, aby začala konať Európska centrálna banka. Kroky opozície pokladá v tejto otázke za nekorektné. Je podľa populistické obviňovať z celosvetového inflačného trendu slovenskú vládu a bolo by naivné tváriť sa ako majstri sveta, ktorí dokážu tento vývoj zvrátiť.

Vláda však môže podľa neho pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú a očakáva preto, že koalícia sa na konkrétnych opatreniach dohodne do polovice februára.

Podľa Kremského by mal guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír opustiť svoj post po obvinení v súvislosti s úplatkom 50 tisíc eur v kauze Mýtnik. Predseda hospodárskeho výboru tiež nechápe Kažimírov optimizmus v otázke inflácie a pripisuje ho tomu, že guvernér má svoj pôvod v Smere. Táto strana je podľa neho známa najmä svojím populizmom. Nepokladá preto za správne, že guvernér NBS nehovorí ľuďom pravdu a chlácholí ľudí sladkými rečami.

Podcast si môžete vypočuť tu.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program