OĽANOcast | Stančík: Očakávať od Pellegriniho principiálny a hodnotový postoj je zbytočné

Opozícia sa v postoji k vojne na Ukrajine a pomoci utečencom úplne odhalila a demaskovala. Uviedol to v novom OĽANOcaste poslanec Andrej Stančík. „Ak by Fico, Pellegrini a Uhrík boli agentmi Kremľa, nekonali by inak,“ zdôraznil.

Kríza podľa neho ukázala, koho postoje sú založené na princípoch a hodnotách, a kto je iba populistom. Premiér Heger a vláda sa podľa Stančíka vie postaviť za princípy a hodnoty. Pomoc Ukrajine je podľa neho našou morálnou povinnosťou.

Medzi šéfom Hlasu a Smeru je podľa neho rozdiel iba v rovine estetiky. Po tom, čo Pellegrini 20 rokov verne slúžil Smeru a stál pri ňom pri všetkých veľkých kauzách, je naivné očakávať, že dnes bude iný. Jeho politika je kam vietor, tam plášť a smer v Hlase určujú prieskumy a nálady obyvateľstva. „Pellegrini sa snaží tváriť ako Smer s ľudskou tvárou,“ povedal. Faktom však podľa neho je, že „aj keď Pellegrini odišiel zo Smeru, tak Smer neodišiel z Pellegriniho”. Za oportunistické označil, že šéf Hlasu relativizuje pomoc Ukrajine a snaží sa to otáčať na pomoc pre Slovákov.

Smer v postojoch k Ukrajine neprekvapil a jeho predstavitelia sa správajú ako piata kolóna Kremľa. „Je to momentálne strana Ľuboša Blahu, ktorý udáva smer Smeru,“ povedal Stančík a dodal, že ide o smer na východ a Rusko.

„Ďalšie voľby budú o tom, či vyhrá demokracia, Európa a prozápadné smerovanie alebo nás Fico s Pellegrinim a Uhríkom dostanú na východ a staneme sa opäť čiernou dierou Európy… A či z nás urobia ruskú guberniu,” povedal Stančík.

Putin podľa Stančíka zažil na Ukrajine totálne fiasko. Najväčším paradoxom je, že vojnou sa diktátorovi z Kremľa podarilo stmeliť Ukrajinu proti okupantom, posilniť a zjednotiť NATO a dokonca primäť neutrálne Fínsko a Švédsko k úvahám o vstupe do obrannej aliancie. Mierové rokovania podľa neho nefungujú, pretože ich brzdí Rusko. „Dnes chce vojnu iba Rusko, všetci ostatní chcú mier. V momente, kedy Rusko stiahne svoje vojská z Ukrajiny, bude mier,” povedal Stančík

Videocast si môžete pozrieť tu.

Podcast OĽANO nájdete na Spotify alebo vo všetkých podcastových aplikáciách.

 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program