P. Kremský: Vyzývam R. Sulíka, aby sa vrátil do práce a riešil vážne ekonomické problémy, ktoré spôsobil

Vláda SR na svojom včerajšom zasadnutí odhalila nesplnenú úlohu ministerstva hospodárstva zabezpečiť primerané ceny energií pre domácnosti. Vláda pritom už vo februári podpísala so Slovenskými elektrárňami rámcovú dohodu, podľa ktorej mali mať domácnosti zmrazené ceny elektriny na roky 2023 a 2024.

„Minister hospodárstva však fatálne zanedbal túto úlohu a zlyhal pri vyrokovaní konkrétnych podmienok a dotiahnutí zmluvných kontraktov.Zmluvy o stabilných cenách s elektrárňami sa tak oneskorili až do júla a zdržalo sa vydávanie cenových výmerov, keďže zmluvy ešte musí odobriť Európska komisia. Je naozaj zarážajúce, že namiesto toho, aby riešil dohody životne dôležité pre štát, minister Sulík celé leto obťažoval verejnosť nemiestnymi ultimátami a útokmi na Igora Matoviča.

Dnes sa ukazuje, že Richard Sulík si len hľadal zámienku na útek od zodpovednosti pred extrémnymi výzvami v oblasti energetiky, ktorým Slovensko čelí. Po tom, čo teatrálne zamával svojou demisiou, odišiel na ďalšiu zahraničnú dovolenku a nechal Slovensko napospas prudkému nárastu cien elektriny, plynu a tepla.

Vyzývam ho preto, aby namiesto rozbíjania vlády investoval svoju energiu zmysluplne, začal sa konečne venovať službe občanom tohto štátu, čo najskôr sa vrátil z dovolenky do práce a napravil škody, ktoré po ňom zostali. Pokiaľ toho Richard Sulík nie je schopný, verím, že aspoň rozumnejšia časť strany SaS pochopí vážnosť situácie a prestane rozbíjať vládu.

Fico s Pellegrinim a extrémistami čakajú za dverami a keď svoje dielo skazy dokonajú a dostanú sa k moci, nebude tej sily, ktorá stranu SaS zbaví zodpovednosti,“ vyhlásil predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský (OĽANO) s tým, že zvolá mimoriadne rokovanie výboru, ktoré sa vzniknutou situáciou v energetike bude zaoberať.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program