P. Vons: Termín predkladania žiadostí o kompenzácie pre športoviská sa blíži

Už od 15. mája 2022 budú môcť prevádzkovatelia športovej infraštruktúry žiadať preplatenie časti fixných nákladov, ktoré museli vynaložiť v čase ich núteného uzatvorenia, ako aj v čase po opätovnom spustení ich prevádzky v období pandémie COVID-19. Z rozpočtu Fondu na podporu športu je vyčlenených pre prevádzkovateľov športovísk 8 miliónov eur. Táto pomoc sa vzťahuje aj na posilňovne či prevádzkovateľov športových hál.

Podľa poslanca NR SR Petra Vonsa (OĽANO) je dôležité stihnúť podať elektronickú žiadosť do 31. mája 2022, pretože po vyplatení mimoriadnej pomoci profesionálnym i amatérskym športovým klubom, budú môcť tentoraz o príspevok požiadať všetci, od mikropodnikov až po veľké podniky, vrátane samostatne zárobkovo činných osôb.

Podmienkou, okrem iného je, aby prevádzkovateľ začal svoju hospodársku činnosť vykonávať najneskôr 31. augusta 2020, bol priamo dotknutý reštrikciami prijatými príslušnými orgánmi v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19, a súčasne vykázal pokles čistého obratu o najmenej 40 %. Podľa usmernení a výzvy pre žiadateľov na webovej stránke Fondu na podporu sa žiadosti podávajú prostredníctvom elektronického registračného systému fnps.egrant.sk.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program