Pellegrini plánuje kvôli osobným záujmom poškodiť zahraničné renomé SR. Vláda opäť dokazuje, že nepozná geopolitický kompas

Včera mediálnym priestorom zarezonovala správa o tom, že v Ruskej federácii zvažujú prijatie zákona, ktorým budú legitimizovať okupáciu Československa v rokoch 1968-1991. Ide bezpochyby o ďalšiu zo zbytočných a najmä zámerných provokácií autoritárskeho režimu Vladimíra Putina, na ktorú je potrebné adekvátne a jednoznačne reagovať diplomatickou cestou.

Táto ruská provokácia má však aj oveľa silnejšie reflexie v slovenskej domácej politike. V meste Portsmouth vo Veľkej Británii budú 5. júna 2019 a následne vo francúzskej Normandii 6. júna 2019 významné oslavy 75. výročia vylodenia spojencov v Normandii. Na tieto pre západný svet najvýznamnejšie oslavy ukončenia 2. svetovej vojny prídu okrem iných svetových osobností aj britská kráľovná Alžbeta II., britská premiérka Mayová, americký prezident Trump, nemecká kancelárka Merkelová, francúzsky prezident Macron, austrálsky premiér Morrison, z Českej republiky premiér Babiš a dokonca aj generálny guvernér Nového Zélandu Reddy.

Pozvánku na tieto významné oslavy dostal aj slovenský predseda vlády Peter Pellegrini. Ten sa ale nepochopiteľne rozhodol uprednostniť svoju cestu do Ruska.

“Namiesto toho, aby Slovenskú republiku adekvátne reprezentoval predseda vlády, ten sa rozhodol radšej ísť pokloniť do Ruska Putinovi. Tomu Putinovi, ktorý vedie vojenské operácie na Ukrajine, ktorý schvaľuje hybridné operácie voči krajinám EÚ a NATO, vrátane Slovenska a ktorý chce aktuálne dať schváliť zákon, že okupácia Československa bola oprávnená. Ak si niekto myslí, že ten termín, ktorý dostal od Putina Pellegrini je náhodný, veľmi sa mýli. Putin stanovil tento termín zámerne, aby si Pellegrini musel vybrať a náš premiér mu s cieľom mať predvolebnú fotku okrem Trumpa aj s Putinom, trápne a neskúsene skočil na lep. Zjavne mu je úplne jedno, že Slovensko bude vyzerať medzi svojimi spojencami veľmi zle, keďže ho bude na oslavách 75. výročia vylodenia v Normandii reprezentovať iba podpredseda vlády Richard Raši a premiér  sa bude vtedy bratať s ruským prezidentom. Je to veľmi veľmi zlým signálom,”vysvetlil tieňový minister obrany hnutia OĽANO Jaroslav Naď. “Premiér Pellegrini by mal cestu do Ruskej federácie odložiť a vycestovať na oslavy do Veľkej Británie a aj Francúzska. Tak by sa zachoval zodpovedný a prozápadný líder slovenskej vlády, ktorý si uvedomuje geopolitický kompas a naše hodnotové nastavenie. Ak tak Pellegrini neurobí a pôjde sa po Dankovi aj on hlboko pokloniť Putinovi, preukáže, že nie je nič viac ako Fico 2.0 a další nezodpovedný politik tejto zúfalej koalície,” uzavrel Naď.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program