Pellegrini s Gálom nevyvodili zodpovednosť voči Jankovskej ani za 286 hodín. Takáto vláda musí skončiť

Odchod Moniky Jankovskej z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti prišiel neskoro. Z funkcie mala byť už dávno odvolaná ministrom spravodlivosti Gáborom Gálom (Most-Híd) a premiérom Petrom Pellegrinim (SMER-SD). Za svoju nečinnosť bude vláda v piatok čeliť vysloveniu nedôvery, odkazuje hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO).

„Pri sledovaní tlačovej konferencie Moniky Jankovskej som mal pocit, že sledujem odseknuté chápadlo chobotnice, ktoré sa zvíja a snaží sa z posledných síl z niečoho vyviniť,“ uviedol predseda hnutia OĽANO Igor Matovič s tým, že M. Jankovská (SMER-SD) svoje odstúpenie z funkcie zahrala „na typického usvedčeného smeráka“. „Vždy, keď boli smeráci z niečoho usvedčení, zbabelo sa skrývali za údajné útoky na ich rodinu. Nikto z hnutia OĽANO nezaútočil ani jediným slovom na nikoho z jej rodiny. Z jej strany je to len hlúpa umelá výhovorka, ktorá je dôkazom toho, že klamala od začiatku až po samý koniec,“ pokračoval Matovič.

Igor Matovič označil odstúpenie Jankovskej za úspech, ktorý sa podaril vďaka ľuďom a novinárom, ktorí dní podporovali protesty pred ministerstvom spravodlivosti. Na druhej strane sa podľa neho „odseknuté chápadlo“ mafiánskej chobotnice sťahuje na krajský súd v Bratislave, kde chce vykonávať funkciu „ctihodnej sudkyne“. „Pýtam sa, či je naše súdnictvo v takom stave, že dovolí, aby žena, podozrivá z obludného konania, zasadla do ktoréhokoľvek senátu a naďalej „slobodne“ rozhodovala? My si takúto sudkyňu neprajeme a budeme robiť všetko preto, aby tak, ako odišla z ministerstva spravodlivosti, aby čoskoro skončila aj na krajskom súde v Bratislave,“ dodal Matovič.

Podľa poslanca za OĽANO Jána Budaja sme boli svedkami neuveriteľného útoku na prokuratúru a políciu zo strany Jankovskej, ktorá de facto označila vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za veľké svinstvo. „Považujem to za vyhrážanie vyšetrovateľom a odvážnym policajtom, ktorí vyšetrujú vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Žiadam, aby sa od tohto vyhlásenia dištancovali predstavitelia vlády, najmä pán premiér Peter Pellegrini,“ vyjadril sa Budaj.

Ako uviedol tieňový minister vnútra za OĽANO Gábor Grendel, odchod Jankovskej prišiel neskoro. „Informácie o tom, že Jankovská musela vyšetrovateľom vydať mobilný telefón, vyšla už 22. augusta. Už vtedy mala odstúpiť. Ak to neurobila, mal zasiahnuť minister spravodlivosti. Ak to odmietol, mal zasiahnuť premiér. Dnes, skoro po troch týždňoch, vďaka verejným protestom, a po zvolaní mimoriadnej schôdze nakoniec pod politickým tlakom odstúpila. Keďže je už neskoro, a aj pán premiér Peter Pellegrini premeškal svoju príležitosť, trváme na mimoriadnej schôdzi,“ uzavrel Grendel.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program