Pellegrini sa v dnešnom pokryteckom divadle opäť spoliehal na to, že ľudia majú krátku pamäť

Opozícia sa dnes neúspešne pokúsila odvolať z funkcie ministra financií SR Igora Matoviča za to, že podľa nej nezvláda vykonávať svoju funkciu. Ako dnes v parlamente pripomínali poslanci hnutia, Igor Matovič od začiatku napĺňania vládneho mandátu sledoval výlučne ochranu verejného záujmu a neurobil nič, čím by sa spreneveril svojej funkcii.

Dnešnú iniciatívu na odvolanie I. Matoviča z funkcie ministra považujeme za akt neuveriteľnej trúfalosti a drzosti, keďže boli pod ňou podpísaní tí istí politici, ktorí umožnili inštalovať organizovaný zločin do silových zložiek štátu, šikanovali a kriminalizovali opozíciu zneužívaním orgánov činných v trestnom konaní a doviedli Slovensko do morálnej a sociálnej mizérie. O rozvrate právneho štátu dnes hovoril ten Peter Pellegrini, ktorý ešte nedávno “za maximálneho profesionála” označil policajného exprezidenta, ktorý je obvinený zo založenia zločineckej skupiny. A o kvalite výkonu verejnej funkcie hovoril ten istý Peter Pellegrini, ktorý ako digitálny líder nechal utopiť v čiernych dierach stovky miliónov eur na informatizáciu spoločnosti. Následkami jeho vyčíňania občania trpia dodnes v podobe nedostatočných alebo nefunkčných elektronických služieb.

Predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš sa poďakoval svojim kolegom za to, že sa do parlamentnej debaty zapájali a pripomínali občanom, akému zlu bolo Slovensku vystavené počas dlhých rokov vlád Smeru. „Je naozaj zarážajúce, že zo zlého spravovania štátu nás obvinil človek, ktorý už svoju politickú kariéru začínal tým, že robil špinavú robotu predkladaním zákonov v prospech biznis krídla Smeru. Na rozdiel od Igora Matoviča, ktorý ešte pred vstupom do politiky vybudoval veľkú rodinnú firmu, Pellegrini sa prakticky celý svoj dospelý život v politike prestravoval a po boku Roberta Fica sa spolupodieľal na najväčších kriminálnych kauzách. Pri každej smeráckej zlodejine zbabelo mlčal, aby ho Fico mohol opakovane používať ako figový list – či už po odstúpení Pavla Pašku z postu predsedu parlamentu za podozrenia z korupcie, alebo keď Fica vyhnali ľudia z funkcie po vražde Jána a Martiny. Títo ľudia nemajú žiadne právo kritizovať výkon verejnej funkcie kohokoľvek, nie ešte Igora Matoviča, ktorý sa ten chliev po nich odhodlal upratať,“ povedal po hlasovaní Šipoš.

Poslankyňa Anna Andrejuvová vo svojom prejave zdôraznila, že „do pamäte národa sa vlády starého a nového Smeru neuložia ako vlády tvorivé. Uložia sa ako vlády deštruktívne, počas ktorých korupcia nabrala také rozmery, že státisícové úplatky, ktoré priznal bývalý vrcholový policajný funkcionár Slobodník, boli „len zrnkom toho čo sa udialo, a to nielen v bezpečnostných zložkách, ale aj v iných sférach, ako je hospodárstvo, finančníctvo a podobne.“

„Po celom svete sa politici bez ohľadu na to, či sú v koalícii alebo opozícii spájajú v povzbudzovaní občanov k očkovaniu, či dodržiavaniu opatrení na ochranu pred Covidom. Je smutné, že na Slovensku je to inak, že opozícia spochybňuje očkovanie, útočí na vládu za to, že chráni občanov. Dnes sme boli svedkami toho, že strany Hlas a Smer chceli odvolať Igora Matoviča za to, že pre svoju krajinu zabezpečil dostatok vakcín aj za cenu svojej politickej popravy. Svedčí to o nezodpovednosti a malosti týchto politikov.“ dodal dnes poslanec hnutia a predseda hospodárskeho výboru Peter Kremský.

Dnešné vystúpenie Igora Matoviča si môžete pozrieť tu.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program