Peter Kremský zvoláva mimoriadny hospodársky výbor k dokončeniu diaľnic na severe Slovenska

Predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Národnej rady Slovenskej republiky Peter Kremský (OĽANO) na zajtra o 12 hod. zvolal mimoriadnu schôdzu výboru k téme dokončovania diaľnic na severe Slovenska. Pozval na ňu ministra dopravy Andreja Doležala a generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti Vladimíra Jacka.

„Budeme sa pýtať na dokončenie diaľničného úseku D1 Hubová – Ivachnová pri Ružomberku, ktorý mal byť pôvodne hotový v júni tohto roka. Podľa posledných správ sa práce na úseku zastavili a ohrozený je aj posunutý termín dokončenia do konca roku 2023,“ vysvetlil predseda hospodárskeho výboru.

„Zaujímame sa o to, čo sa stalo, pretože pre celý sever Slovenska sa už táto stavba stala nočnou morou a Ružomberok sa premenil na jeden veľký štopeľ, kde sa doprava zasekne takmer každý deň a ľudia stoja v dlhých zápchach,“ doplnil Peter Kremský.

Ďalšou témou bude dokončenie tunela Višňové na stavbe D1 pri Žiline, najmä činnosť Komisie pre riešenie sporov s pôvodným dodávateľom stavby.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program