Peter Pollák ml. odsudzuje rasistický vtip uverejnený v denníku Plus 1 deň. Podáva podnet na Tlačovú radu SR

Redakcia denníka Plus 1 deň dnes zverejnila na svojej spravodajskej stránke rasistický vtip. Potom, ako sa na nich verejnosť obrátila s kritikou, rozhodli sa ho stiahnuť a za svoj čin sa ospravedlnili. Vtip vraj majú z externého zdroja a poverený pracovník jeho obsah vopred neskontroloval.

Predseda výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Peter Pollák ml. (OĽANO) s týmto vysvetlením nie je spokojný. „Niekto tento vtip napísať musel a niekto jeho obsah skontrolovať mal. Žiaľ, nestalo sa. Denník Plus 1 deň je teraz zodpovedný za to, koľko ľudí ľudí tento ‘vtip’ bude používať,“ upozornil.

Podľa Polláka je táto situácia veľmi podobná konaniu poslanca Milana Mazureka. Ten niekoľkokrát napísal na sociálne siete extrémistický status a neskôr ho vymazal. Ale až potom, ako si ho všimli tisícky ľudí a začali ho zdieľať.

„Niečo také sa diať nesmie. A je jedno, či je to zámer, alebo nie. Preto som sa rozhodol podať podnet na Tlačovú radu, ktorej úlohou je práve ochrana novinárskej etiky. Očakávam, že redakcia urobí v súvislosti so zlyhaním človeka razantné kroky a vyvodí zodpovednosť. V slušnej spoločnosti podobné vtipy nemajú miesto,“ dodal Pollák.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program