Peter Pollák ml.: Tlačová rada začala konanie voči redakcii Plus 1 deň vo veci nevhodného vtipu

Predsedníčka Tlačovej rady SR rozhodla o začatí konania o porušení Etického kódexu novinára voči denníku Plus 1 deň. Redakcia zverejnila na svojej internetovej stránke rasistický vtip.

Denník tento vtip síce z internetovej spravodajskej stránky odstránil, ale až potom ako bol vystavený kritike zo strany verejnosti. Svoje rozhorčenie vyjadril aj podpredseda ľudskoprávneho výboru NR SR Peter Pollák ml. (OĽANO) a obrátil sa s podnetom na Tlačovú radu SR.

„Na tento vtip ma upozornili mnohí – verejnosť, umelci, mienkotvorní ľudia, ktorých znenie vtipu mimoriadne pobúrilo. Myslím si, že by sa médiá mali oveľa viac venovať dobrým príkladom aj z rómskej komunity,“ poznamenal Pollák ml.

Tlačová rada vyzvala šéfredaktorku denníka na vyjadrenie v lehote do 30 dní. O podnete následne rozhodnú členovia rady.

„Takéto signály od jedného z najčítanejších denníkov iba prispievajú extrémistickým náladám v spoločnosti, je to mimoriadne nevhodné! Každá redakcia je zodpovedná za príspevky uverejnené na jej portáloch. Som zvedavý, ako sa redakcia postaví k človeku, ktorý je za tento vtip zodpovedný. Verím, že Tlačová rada v tomto prípade rozhodne správne a redakcia vyvodí voči pracovníkovi zodpovednosť,“uzavrel Pollák ml.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program