Peter Pollák sa stal prvým rómskym europoslancom za Slovensko

Vzhľadom na narastajúcu podporu fašistickej strany na Slovensku a hroziacu celoeurópsku hanbu z jej úspechu, sme sa rozhodli urobiť krok, ktorý síce nebol práve populárny, ale považovali sme ho za správny. Na popredné miesto kandidátky sme dali Róma Petra Polláka, v prospech ktorého sa neskôr vzdal kandidatúry aj predseda hnutia Igor Matovič.
Sme veľmi radi, že s pomocou voličov hnutia OĽANO sme dosiahli kľúčový cieľ hnutia, t.j. aby vo voľbách získal mandát práve Peter Pollák. S výrazným náskokom získal najväčší počet krúžkov, čím dosiahol historický úspech a stáva sa tak prvým slovenským europoslancom rómskej národnosti.
Peter Pollák vyrástol v osade. Dennodenne mu hovorili, že je z menejcennej rasy, ale nezlomilo ho to a osudu sa vzoprel. Vyštudoval vysokú školu a dnes sám študentov učí. Stal sa tak veľmi cenným pozitívnym príkladom najmä pre iné deti z osád.Zvolenie Petra Polláka je dôkazom, že naši voliči majú odvahu postaviť sa čelom predsudkom a sme za to na nich patrične hrdí. Je to naša odpoveď slovenským náckom, ktorí opäť hovoria o menejcených ľuďoch. Zvolením Petra Polláka Slovensko získalo šancu vymazať hanbu z úspechu fašistov.
Peter je uznávaný odborník, má rešpekt u Slovákov ako aj Rómov. Uznávajú ho v Európe. Je dobrý človek a má reálnu šancu zmeniť osud detí v osadách. Veríme, že z jeho pôsobenia v EP nebudú mať prospech len slovenskí Rómovia, ale aj celé Slovensko.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program