Peter Pollák vstupuje do najsilnejšej skupiny v europarlamente

Prvý rómsky poslanec Európskeho parlamentu za Slovensko Peter Pollák (OĽANO) sa pridáva k frakcii Európskej ľudovej strany (EPP), ktorá je najsilnejšou politickou skupinou v Európskom parlamente. Vo frakcii sa chce venovať najmä vyrovnávaniu regionálnych rozdielov medzi členskými krajinami či dostupnosťou vzdelania a služieb pre všetkých občanov.

Peter Pollák sa rozhodol pôsobiť v EPP na základe jej kresťanských základov, a tiež hodnôt, ktoré táto frakcia vyznáva. „Ďakujem za možnosť podieľať sa na práci frakcie Európskej ľudovej strany. Keďže mojimi prioritami sú najmä regióny, chcem pôsobiť vo Výbore pre regionálny rozvoj, z ktorého môžem pomôcť slovenským obciam a mestám získavať financie z Európskej únie,“ uviedol Peter Pollák a pokračoval:„Množstvo našich obcí nemá doteraz prístup k základnej infraštruktúre potrebnej pre plnohodnotný život, akou je kvalitná cesta, či dokonca pitná voda. Dôležitá je pre mňa aj otázka vzdelávania detí, najmä zo znevýhodneného prostredia. Európska únia môže aj v tomto smere pomáhať viac a efektívnejšie. Samozrejme, takto vynaložené prostriedky je potrebné dôkladne kontrolovať, či sa dostanú tam, kde je to naozaj potrebné. Aj na to chcem vo svojej práci klásť dôraz.“

Podľa vedúceho slovenskej delegácie EPP Ivana Štefanca (KDH) bude Peter Pollák významnou posilou pre zastúpenie Slovenska v Európskom parlamente aj z hľadiska obhajoby práv menšín. „Som rád, že naša frakcia Európskej ľudovej strany kresťanských demokratov získava v tomto volebnom období v osobe Petra Polláka človeka, ktorý dokonale pozná problémy slovenských regiónov a potreby menšín, ktoré s nami na území Slovenska žijú,“ vyjadril sa Štefanec.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program