PORAZME SPOLU MAFIU

S veľkým sklamaním sme zaregistrovali odmietavý postoj predsedu KDH Alojza Hlinu k našej ponuke na vytvorenie spoločnej predvolebnej koalície KDH, OĽANO a Kresťanskej únie. Ponúkli sme, že KDH by malo 75 miest zo 150, vlastný program, vlastný poslanecký klub a tretie miesto pre predsedu KDH s tým, že pred ním by boli len dvaja nepolitici. Išlo o veľkorysú ponuku.

Ak by sme do volieb išli v spoločnej koalícii, vieme garantovať všetkým voličom KDH, že v parlamentných voľbách 2020 sa nebude opakovať situácia z roku 2016, kedy hlasy 128 tisíc voličov KDH prepadli a vznikla tak vláda mafie. Zároveň by si KDH uchovalo svoju identitu.

Voľby 2020 budú najdôležitejšie parlamentné voľby na Slovensku od roku 1998. Budeme rozhodovať o osude Slovenska a z prieskumov je dnes zrejmé, že to bude boj veľmi veľmi tesný. Za tejto situácie považujeme postoj predsedu KDH za mimoriadne nezodpovedný.

Veríme, že Rada KDH napriek tomu našu ponuku zváži s cieľom sledovať najlepší záujem celého demokratického Slovenska. Stojíme na dejinnej križovatke a ak dnes neunesieme našu zodpovednosť voči Slovensku, a povýšime naše egá, vo voľbách môže opäť mafia vyhrať nad spravodlivosťou.

Igor Matovič, predseda OĽANO
Anna Záborská, predsedníčka Kresťanskej únie

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program