Posilňujeme rady Európskej ľudovej strany

Hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobností sa dnes oficiálne stáva členom Európskej ľudovej strany (EĽS), ktorá tvorí najstarší a najväčší poslanecký klub v Európskom parlamente.

„Som veľmi rád, že európski priatelia ocenili náš odvážny a úprimný zápas o spravodlivý štát. Silné Slovensko potrebuje silné partnerstvá v EÚ, a preto je nám cťou byť členom tejto veľkej rodiny európskych demokratov. Vieme, v akých ťažkých časoch sa nachádza celá Európa. Čelíme najväčším krízam od konca druhej svetovej vojny. My sa však nevzdávame a sme schopní opakovane doručovať ľuďom pomoc v objeme, aký nemá v histórii nášho štátu obdobu. Okrem toho čistíme Slovensko od mafie a vraciame ho ľuďom späť. A tak, ako sme sľúbili – nikomu kradnúť nedovolíme, pomáhame a riešime,“ vyhlásil líder OĽANO a minister financií Igor Matovič.

„OĽANO vzniklo ako antikorupčné hnutie, ktoré vždy stálo na strane pravdy a spravodlivosti, spájalo čestných, odhodlaných a odvážnych ľudí, ktorí sa viac nemohli prizerať na rozkrádanie našej krajiny predchádzajúcimi vládami,” uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

„Naše hnutie sa dlhé roky úspešne dostávalo do parlamentných lavíc, kde sme hlasno upozorňovali na korupciu vo verejných inštitúciách a nikdy sme sa nevzdali našej vízie spraviť zo Slovenska slušné miesto pre život. Vo vláde však v minulosti sedeli ľudia, ktorých hodnoty sa obmedzovali len na osobný blahobyt a mnohí z nich sa začali cítiť nedotknuteľní. Nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť v parlamentných voľbách v roku 2020 a mohli sme konečne rozviazať ruky orgánom činným v trestnom konaní,” pokračoval Heger s tým, že prvými výsledkami vlád OĽANO sú desiatky ľudí odsúdených za korupciu, presadenie kľúčových reforiem či zvládanie kríz, ktoré sa počas súčasnej vlády vyskytujú.

„EĽS bola založená na ideáloch demokracie, transparentnosti a blízkosti občanom – a to sú presne hodnoty, ktoré má hnutie OĽANO vytesané do základného kameňa. A rád by som pripomenul, že OĽANO je nielen protikorupčné a reformné hnutie, ale je aj garantom ukotvenia Slovenska v rodine vyspelých západných krajín. Aj vďaka nášmu členstvu v EĽS budeme môcť ešte lepšie obhajovať záujmy Slovenska,“ vyhlásil predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program