Poslankyňa Šofranko zorganizovala stretnutie k novele vysokoškolského zákona

Pod záštitou poslankyne NR SR Márie Šofranko z hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) sa na Úrade vlády uskutočnilo veľké stretnutie k novele vysokoškolského zákona.

„Za jeden rokovací stôl sa podarilo dostať kvalifikovaných odborníkov. Prišli tak zástancovia ako aj odporcovia reformy. Všetkým v prvom rade veľmi pekne ďakujem za účasť. Aj samotní účastníci ocenili, že diskusia bola korektná a veľmi konštruktívna. Mnohých to pozitívne prekvapilo, mnohí to nečakali a skôr sa obávali hádok,“ povedala poslankyňa hnutia OĽANO.

Pozvanie na podujatie prijali kľúčoví aktéri: minister školstva Branislav Gröhling, štátny tajomník z rezortu školstva zodpovedný za reformu vysokých škôl Ľudovít Paulis, generálna riaditeľka sekcie Plánu obnovy Lívia Vašáková, predseda školského parlamentného výboru Richard Vašečka, zástupcovia koaličných strán, rektori vysokých škôl, zástupcovia Rady vysokých škôl SR, zástupcovia Študentskej rady vysokých škôl a členovia predsedníctva Klubu dekanov fakúlt vysokých škôl SR.

„Pozitívne vnímam, že zainteresovaní počas diskusie prejavili záujem dospieť ku konsenzu. To je veľmi pozitívna správa, ktorá dáva nádej. Naším spoločným záujmom je totiž prijať zákon, ktorý by pomohol slovenskému vysokoškolskému prostrediu,“ uviedla M. Šofranko a doplnila, že v 2. čítaní bude v parlamente predložených niekoľko pozmeňujúcich návrhoch, o ktorých v týchto dňoch rokuje koalícia spoločne s rezortom školstva.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program