Pre hnutia OĽaNO a NOVA je programovou prioritou pre školstvo pravidelné ročné zvýšenie miezd učiteľov o 10% počas štyroch rokov existencie vládnej koalície

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic dnes predstavili programovú prioritu pre oblasť školstva. Do budúcej vládnej koalície vstúpia len vtedy, ak sa vláda zaviaže k pravidelnému ročnému zvýšeniu miezd učiteľov o 10% počas štyroch rokov existencie vládnej koalície.

Po 26 rokoch od revolúcie už nesmieme ťahať učiteľov za nos a vyžadovať od nich, že podhodnotení budú vzdelávať našu budúcnosť. V tejto hre odmietame pokračovať. Preto v záujme našich detí dávame verejný prísľub, že budeme súčasťou budúcej koalície len vtedy, ak sa vláda zaviaže ku pravidelnému 10% zvýšeniu miezd učiteľov po štyri roky,“ oznámil Igor Matovič.

Učitelia síce predstavujú len 3 percentá zamestnancov, ale podľa nás predstavujú 100 percent našej budúcnosti. Oni učia našu budúcnosť a keď necháme stav naďalej plynúť bez zmien, necháme obohacovať sa rôzne tety Anky a necháme rôznych Donov Pavlov rozkrádať naše spoločné zdroje, a pritom nedáme pár korún učiteľom, čaká nás veľmi smutná budúcnosť,“ doplnil I. Matovič. „Slovenskí učitelia majú nástupný plat vo výške mzdy smetiara. Majú najnižšie platy zo všetkých 32 krajín OECD. Tie dosahujú len 43% úrovne platu vysokoškolsky vzdelaného zamestnanca. Áno, po splnení nášho sľubu učiteľom, zostane menej peňazí na rozkrádanie. To nám nevadí, to je náš hlavný cieľ,“ dodal líder hnutia OĽaNO Matovič.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program