Predstavili sme 23 priorít programu koalície OĽaNO – NOVA

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Igor Matovič a predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic dnes dnes predstavili Zmluvu so Slovenskom – 23 kľúčových riešení pre ľudí. Ide o konkrétne opatrenia, ktoré sa verejne zaviazali napĺňať v budúcej vládnej koalícii. Zároveň sa predstavitelia oboch hnutí zaväzujú, že hnutia podporia po parlamentných voľbách 2016 vznik vlády bez účasti strany Smer.

„Chceme urobiť krok, ktorý na Slovensku nie je úplne zvyčajný, ale je úplne bežný v civilizovanom západnom svete. Tam politické strany kandidujúce do volieb podpíšu s občanmi – svojimi budúcimi voličmi – zmluvu, zaviažu sa, že keď sa stanú súčasťou budúcej vládnej koalície, tak splnia konkrétne body, ktoré v tej zmluve sú,“ poznamenal I. Matovič. Pred 21 rokmi s touto tradíciou prišli americkí republikáni, kde presne pomenovali, aké kroky urobia, keď sa stanú súčasťou vládnej koalície.

„Chceme na túto sympatickú iniciatívu zo sveta nadviazať a rovnako pristúpiť k ľuďom na Slovensku: Vopred im povedať, čo čaká Slovensko, ak nás zvolia. A zároveň tým chceme otvoriť aj diskusiu s ostatnými opozičnými stranami o tom, ako meniť Slovensko k lepšiemu, ako reálne pomáhať ľuďom a ako naozaj Slovensko ochrániť – nie pred utečencami, ale pred tým, čo Slovensko naozaj trápi – a to je systematické rozkrádanie nášho spoločného majetku.“Matovič poznamenal, že práve skorumpovaní politici spôsobujú, že nie sú peniaze v zdravotníctve, v školstve, nie sú peniaze pre opatrovateľov ťažko zdravotne postihnutých a nie sú peniaze ani na obranu Slovenska, na našu bezpečnosť.

Zmluva so Slovenskom – 23 kľúčových riešení pre ľudí, má päť podskupín – Pre deti a rodiny, Pre prácu a podnikanie, Proti korupcii, Pre zdravie a vzdelanie, Pre bezpečnosť ľudí. „Sú to opatrenia, ktoré by mali opozíciu spájať, nie rozdeľovať. Sú to dobré veci pre Slovensko a pokiaľ dostaneme dôveru od ľudí, máme povinnosť tento záväzok naplniť,“ doplnil Daniel Lipšic.

23 priorít zmluvy so Slovenskom si môžete prečítať tu – Zmluva so Slovenskom

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program