Prezidentka bráni rozvoju zdravého životného štýlu detí

Prezidentka vetovaním zákona o zavedení 3. hodiny telesnej výchovy na základných školách bráni rozvoju zdravého životného štýlu detí. Uviedli to dnes predstavitelia hnutia OĽANO A PRIATELIA.

Návrh zavedenia tretej hodiny telesnej a športovej výchovy podporili osobnosti zo športového života, zástupcovia telocvikárov a odbornej obce. Slovenská republika by sa tým konečne priblížila k západným a európskym štandardom, no pani prezidentka si vybrala opačnú cestu.

„Téme prinavrátenia tretej hodiny telesnej a športovej výchovy sa venujem a aktívne ju komunikujem už 3 roky. Preto odsúvanie tejto témy o ďalšie dva roky, ktoré žiada pani prezidentka, prirovnávam k nekonečnému stavaniu diaľnice z Bratislavy do Košíc. Odsúvať problémy, nie je cesta pani prezidentka! Hlavne keď všetci veľmi dobre vieme, že pre 30% detí na Slovensku, je telesná a športová výchova častokrát jediný pohyb,“  povedal Karol Kučera, poslanec NR SR za hnutie OĽANO a splnomocnenec vlády pre šport a mládež.

Medzi hlavných kritikov návrhu zavedenia tretej hodiny telesnej a športovej výchovy patrí strana SaS. Hnutie OĽANO A PRIATELIA mrzí, že pani prezidentka opäť SaSke ustúpila a pomáha im ubližovať deťom, ako aj pri krúžkovnom či 200 eurách na dieťa.

„Naozaj som si myslel, že pri takejto téme nebudeme robiť na Slovensku politiku, ale naozaj sa pozrieme na to, čo naše deti v školách potrebujú. Po tejto zmene volá verejnosť, špičkoví športovci, no pani prezidentka uprednostnila stranu SaS, ktorá od prvého momentu bojovala proti našej iniciatíve. Urobíme všetko pre to, aby pani prezidentka nebránila deťom zdravšie a aktívnejšie žiť, a jej veto prelomíme,”  dodal predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program