Prokurátori definitívne potvrdili úzku spoluprácu polície s mafiou

Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry dnes definitívne potvrdili úzku spoluprácu polície s mafiou. Norbert Bödör z policajných zdrojov dopredu vedel o tom, že ho plánujú zadržať, na políciu preto zo strachu z hanby prišiel sám.

“Obzvlášť znepokojujúce na tom je, že Bödör má väzby na políciu aj po tom, ako jeho švagor a nádejný kandidát Smeru v parlamentných voľbách Tibor Gašpar skončil vo funkcii policajného prezidenta,” vyjadril sa predseda OĽANO Igor Matovič s tým, že T. Gašpar odišiel z funkcie prezidenta v máji 2018, a N. Bödör sa k informáciám o svojom zadržaní dostal v decembri toho istého roku. “Preto vyzývame ministerku vnútra Denisu Sakovú a prezidenta policajného zboru Milana Lučanského, aby čo najskôr vysvetlili prepojenia polície s Bödörom, a tiež aké opatrenia urobili preto, aby im zamedzili,” dodal Matovič.

“Nezávislá práca orgánov činných v trestnom konaní bude mimoriadne dôležitá. Ako dnes informovali prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, informácie o trestných konaniach sa týkajú aj predstaviteľov štátu. Budeme dôsledne sledovať priebeh vyšetrovania, aby sa verejnosť výsledky ich práce dozvedela čím skôr,” uzavrel tieňový minister vnútra za OĽANO Gábor Grendel.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program