Reakcia na Ladislava Kamenického, ako kandidáta na ministra financií SR

 „Ak pán Kamenický ešte prejde vnútornými procesmi strany Smer-SD, tak ako nový minister financií nebude mať ľahkú úlohu, lebo bude ministrom len niekoľko mesiacov a bude pre neho ako dlhoročného člena Smeru ťažké udržať si vo funkcii nevyhnutný odstup od straníckych a populistických chúťok prejesť rozpočet“ hovorí tieňový minister financií a hospodárstva a poslanec hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Eduard Heger.

„Očakávam, že jeho najvyššou prioritou bude silná podpora práce Útvaru hodnoty za peniaze a dôsledné presadzovanie ich opatrení do rozpočtu. Tiež je dôležité, aby mal odvahu udržať fiškálnu rovnováhu, dosiahnuť vyrovnaný štátny rozpočet a nepodľahnúť populistickým požiadavkám vládnych strán, ktoré môžu zadlžiť Slovensko do budúcnosti. Očakávam, že sa zaviaže nemeniť fiškálne ciele, prisľúbené jeho predchodcom Petrom Kažimírom“ hovorí Heger.

Medzi jeho priority by malo podľa neho určite patriť zlepšovanie výberu daní a zastaviť ich únik najmä k podvodníkom na DPH. „Pozorne budeme sledovať kroky nového ministra a vyjadrovať sa k jeho odborným rozhodnutiam,“ uzatvára tieňový minister financií OĽANO.

Pripomíname verejnosti, že Peter Kažimír je už siedmy minister z 13tich, ktorý opustil vládu od posledných parlamentných volieb. Aj preto si myslíme, že vláda svoju stabilitu prezentuje iba navonok, no v skutočnosti všetky odchody a príchody nových ľudí negatívne ovplyvňujú procesy na jednotlivých ministerstvách.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program