Remišová: Bašternáka za miliónové podvody nevieme dostať do väzenia celé roky, ale súd pošle okamžite do väzby ľudí protestujúcich proti znečisťovaniu životného prostredia

„Dnešné rozhodnutie okresného súdu v Prievidzi je bezprecedentné. Poslať do väzby 12 ľudí, ktorí protestovali proti znečisťovaniu životného prostredia nemá obdobu,” vyjadrila sa k nedeľnému rozhodnutiu okresného súdu v Prievidzi predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová.

„Štátne orgány roky nechali na slobode a priam popierali vinu Ladislava Bašternáka, ktorý sa nakoniec sám priznal, že okradol štát o milióny eur. Dnes dávajú do väzenia aktivistov, ktorí sa snažia chrániť životné prostredie a nikoho neokradli. Na Slovensku aj v súdnictve, zdá sa, platí dvojitý meter. Časť ľudí sa teší ochrane štátu aj inštitúcii napriek tomu, že na štáte parazitujú a okrádajú ho,” vyhlásila Remišová.

Účastníci protestu navyše protestovali v podniku, ktorý je spájaný s balením korupčných peňazí do alobalu. Je treba povedať, že ochrancovia životného prostredia si nezvolili najlepší spôsob protestu a mohli ohroziť svoje zdravie a bezpečnosť. „Zákony treba dodržiavať, no títo ľudia nie sú žiadni zločinci, protestovali za ochranu zdravia ľudí na Slovensku. Príprava a priebeh riadneho súdneho pojednávania zvyčajne na Slovensku trvá dlhé mesiaca a je neprijateľné, aby aktivisti boli počas tohto obdobia vo väzení, kým ľudia obvinení z omnoho závažnejších zločinov sú stíhaní na slobode,” uzavrela Veronika Remišová.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program