Rezník predal penzión TASR obvinenému Gajanovi a pod cenu. Polícia by mala predaj preveriť, podávame trestné oznámenie

Verejnoprávna tlačová agentúra pod vedením Jaroslava Rezníka predala v roku 2016 účelové zariadenie vo Vysokých Tatrách. Penzión TASR stál na lukratívnom pozemku medzi Hrebienkom a Jakubkovou lukou a podľa znalca bola hodnota nehnuteľnosti 273-tisíc eur. „Tlačová agentúra sa však svojho majetku zbavila za 193-tisíc, čo bolo o 80-tisic eur menej, ako bol znalecký posudok,“ poukázal na podlezenie ceny predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO).

Faktom je, že pozemok pod zariadením nepatril TASR a chata si vyžadovala rekonštrukciu. Dlhé roky sa však špekulovalo, že nehnuteľnosť skončila v rukách človeka, ktorý mal možnosti, ako si pozemok vysporiadať. „Chatu kúpila spoločnosť SPV98, za ktorou stojí advokát Ján Gajan známy aj z kauzy Dobytkár. Toho zadržala a už aj obvinila Národná kriminálna agentúra pre podozrenie z korupcie pri reštitúcii rozľahlých pozemkov pod Tatrami. Jaroslav Rezník tak v podstate predal majetok TASR Jánovi Gajanovi, čo dokazuje aj kúpno-predajná zmluva,“ vysvetlil transakciu Čekovský.

Už koncom minulého týždňa podal predseda mediálneho výboru trestné oznámenie pre možné prelievanie verejných peňazí zo štátu do súkromných rúk. Konkrétne sa tak malo diať prostredníctvom spoločnosti TERAZ MEDIA, ktorú založila TASR spolu so spoločnosťou IMPRE MEDIA. Tá má blízko k finančnej skupine Slavia capital a to aj cez obvineného Jána Gajana. Ten bol predsedom dozornej rady IMPRE MEDIA v dozornej rade TERAZ MEDIA sedel aj so súčasným riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom.

„Keďže Ján Gajan je v rukách polície, vyzývam riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby vysvetlil transakciu, pri ktorej sa zbavil majetku TASR pod cenu, predajom človeku napojeného na finančnú skupinu a obvineného pre korupciu a podvody s pozemkami,“ zdôraznil Čekovský s tým, že podáva ďalšie trestné oznámenie za účelom prešetrenia tohto predaja z roku 2016. „Nerobíme hrubé čiary a bojujeme proti korupcii. Musíme si byť istí, že nebola spôsobená škoda agentúre, ktorú si platia ľudia, prípadne, či celý predaj nebol zosnovaný,“ uzavrel Kristián Čekovský.  Link na zázanm tlačovej konferencie: https://drive.google.com/file/d/1ao89jYmcQbXJZTDui_m7VIdUNMYKGcNG/view?ts=5f917158

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program