Šipoš: Ak dnes zahodíme odkaz Štefánika, bude to naša spoločná prehra

Odkaz Milana Rastislava Štefánika stále žije a bez neho by sme dnes nežili v demokratickej Slovenskej republike. Pri príležitosti tragickej smrti slovenského astronóma, cestovateľa, politika, diplomata a zároveň francúzskeho generála to uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Ak si neuvedomíme, že demokracia je krehká a nebudeme sa za ňu biť zo všetkých síl, môžeme prehrať. Štefánik so svojimi slovami „ja sa prebijem, lebo sa prebiť chcem“, je aj preto pre nás vzorom. Nikdy sa nezľakol prekážok, ktoré sa pred ním vynárali a išiel za svojim snom a cieľom. A neprehral. Lebo chcel,“ uviedol Michal Šipoš.

Štefánik bol podľa Šipoša slovenským velikánom, na ktorého nemôžeme zabudnúť najmä v časoch, keď sa rozhoduje, či sa Slovensko vydá demokratickou a proeurópskou cestou, alebo skĺzne do totality a stane sa guberniou Ruska. „Aj my dnes o náš štát zabojujeme, lebo zabojovať chceme,“ zdôraznil Šipoš.

“Ak dnes zahodíme odkaz Štefánika, bude to naša spoločná prehra. Aj Štefánikovou zásluhou totiž dnes žijeme v slobodnom, demokratickom a spravodlivom štáte. Vážme si to,“ uzavrel predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program