Skompromitovaný Juraj Blanár musí v slovenskej politike skončiť

V čase, keď Robert Fico hystericky otravuje verejnosť zápasom o vlastnú beztrestnosť a útočí na nezávislé orgány spravodlivosti, Najvyšší súd včera právoplatne rozhodol v kauze predraženého obstarávania CT prístrojov na žilinskej župe, ktorú v tom čase viedol podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár. Jeho priamy podriadený šéf vnútornej správy Ján Jarošík si za machinácie pri verejnom obstarávaní odpyká 5-ročný trest. Ide o ďalší dôkaz toho, že strana Smer-SD je politicky delegitimizovaná, keďže namiesto hájenia verejného záujmu systematicky a dlhodobo umožňovala rozkrádanie verejných zdrojov. Hnutie OĽANO je pripravené s Robertom Ficom a ďalšími predstaviteľmi tejto darebáckej organizácie zviesť tvrdý politický súboj.

Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš v tejto súvislosti vyzýva podpredsedu NR SR Juraja Blanára na okamžité odstúpenie z funkcie. „Je neakceptovateľné, aby človek, ktorý nesie plnú politickú zodpovednosť za okrádanie pacientov a zdravotníkov, ostal vo funkcii podpredsedu Národnej rady. Vyzývame ho, aby voči sebe okamžite vyvodil sebareflexiu a stiahol sa z verejného života,” vyhlásil Šipoš.

Poslanec hnutia Kristián Čekovský dodal, že obyvatelia žilinského kraja len v tomto jednom prípade prišli pod vedením Juraja Blanára o viac ako 8️00-tisíc eur. „Ako sme si už pri smerákoch zvykli – zlodejinou na zdravotníctve,“ zdôraznil s tým, že hoci na nevýhodnosť tendra upozorňovali zamestnanci nemocnice i právnik kraja už v čase, keď sa realizoval, Blanár neváhal takýto tender podpísať. „Mal by preto skončiť nielen ako podpredseda parlamentu, ale nadobro musí odísť aj z politiky,” uzavrel Čekovský.

O ďalších krokoch bude hnutie OĽANO informovať v krátkom čase.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program