Škripek rozdáva Biblie v Európskom parlamente

Brusel, 10. 12. 2015 – Od pondelka prebieha v priestoroch Európskeho parlamentu výstava s názvom “Globálny vplyv Biblie na svet”. Hlavným organizátorom je slovenský europoslanec Branislav Škripek (OĽaNO) spolu s europoslancom Alojzom Peterlem, niekdajším premiérom Slovinska.

Prvýkrát takúto výstavu zorganizoval pred dvomi rokmi Peter van Dalen z Holandska, ktorý je členom ECPM (Európske kresťanské politické hnutie), v ktorého predsedníctve pôsobí aj Branislav Škripek. „Miestom biblickej výstavy sa stalo centrálne, tretie poschodie Európskeho parlamentu, kde sa nachádzajú televízne štúdiá a kaviareň. Je to poschodie, kde sa počas dňa stretáva najviac ľudí v rámci budovy EP v Bruseli,” hovorí Branislav Škripek.

Výstava sa skladá z piatich farebných panelov s niekoľkými tématickými názvami ako “Kniha stretnutí”, “Preklady Biblie”, “Krajina Biblie”, a i. Každý panel je obohatený o fotografie či obrazy biblických zvitkov, prekladov či postáv. O výstavu je veľký záujem.

„Od začiatku týždňa rozdávame zadarmo Biblie v rôznych jazykových mutáciách. Som veľmi rád, že si poslanci, ich asistenti, novinári či pracovníci a návštevníci EP zobrali svoj výtlačok domov. Nečakal som taký veľký záujem,” hodnotí Branislav Škripek, ktorý je známy aj z evanjelizačných kampaní organizovaných Spoločenstvom pri Dóme sv. Martina. Zaujímavosťou výstavy je aj to, že sa rozdáva výtlačok Biblie v arabskom jazyku.

Slovenský europoslanec, ktorý pôsobí dlhé roky ako laický kazateľ, pokračuje so šírením radostnej zvesti aj na pôde Európskeho parlamentu. Pravidelne sa stretáva s kolegami z EP na modlitebných raňajkách, kde sa modlia aj za EU inštitúcie a politikov. Včera takéto modlitebnè raňajky zorganizoval v Bratislave. Pozvanie na ne prijal aj Leo van Doesburg, riaditeľ sekcie európskych záležitostí ECPM, ktorý si vybral biblický citát z Druhej knihy kroník, kde Boh hovorí: „Ak môj ľud, po mne pomenovaný, sa pokorí, bude sa ku mne utiekať a odvráti sa od svojich zlých ciest, vypočujem ho z nebies, odpustím mu hriech a jeho zem uzdravím.” Účastníci sa modlili za súčasných politikov a kresťanských kandidátov zo všetkých politických strán, ktorí sa budú uchádzať o hlas voličov.

„Som presvedčený, že na Slovensku skončil čas jedinej kresťanskej politickej strany. Dnes už existuje viacero dobrých kresťanských kandidátov v rôznych politických stranách. Ak chceme pomôcť k lepšiemu budovaniu našej krajiny a Európy, tak musíme spolupracovať. Rovnako ako je to pri ekumenickom hnutí medzi rôznymi kresťanskými denomináciami, keď ich úsilie prináša dobré ovocie pre všetkých. Myslím si, že by sme mali takýto podobný princíp uplatniť aj medzi kresťanskými politikmi z rôznych politických strán,” uzatvára Branislav Škripek.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program