SNP je symbolom odvahy, vzdoru proti zlu a národnej sebaúcty

Význam odkazu SNP si predstavitelia hnutia OĽANO dôstojne pripomínajú na viacerých miestach Slovenska.

Líder hnutia OĽANO a minister financií SR Igor Matovič sa na pietnom akte v Bratislave prihovoril veteránom SNP a vyzdvihol ich odvahu. „Národ formuje svoj charakter práve v kritických situáciách. Ukázali sme, že hrdosť, odvaha a ľudskosť sú viac, ako pôžitky z kolaborácie s nacistickým Nemeckom. Som hrdý na našich predkov, ktorí nám pripomenuli, že dôstojným národom sme vtedy, ak sa vieme s rovným chrbtom postaviť potupe a zlu, a to aj s nasadením vlastných životov. Prajem všetkým nám, aby sme nikdy nezabudli na to, čo sa stalo a aby sme nikdy nezabudli, že SNP symbolicky naďalej trvá. Každý jeden deň bojujeme o charakter, slobodu a o to, aby sme aj do budúcna dôstojným národom mohli zostať,“ vyhlásil Matovič.

„SNP predstavuje najlepšiu tradíciu našich občanov v odpore voči nenávistnej a extrémistickej ideológii. Vďaka statočnosti bežných ľudí v oných kritických časoch mohlo Slovensko na konci vojny hrdo stáť na strane víťazov,“ vyhlásil predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš.

Ako výraz úcty k žijúcim účastníkom národného boja za oslobodenie, im parlament nedávno schválil mimoriadne jednorazové zvýšenie finančného príspevku o 630 eur.

Zákon do parlamentu predkladal predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa: „Som veľmi rád, že toto naše symbolické ocenenie hrdinov našlo podporu naprieč celým parlamentom.“ Príspevok je hradený z rozpočtovej kapitoly Ministerstva kultúry SR.

„Toto je to najmenej, čo pre našich hrdinov môžeme urobiť. Narozdiel od bývalej vlády, ktorá im len sľubovala, my reálne konáme,“ zdôraznil minister obrany Jaroslav Naď.

Video si môžete pozrieť tu. 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program