Sociálne opatrenia Smeru sú nedôstojnou predvolebnou kampaňou

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) sa vyjadrili k avizovaným sociálnym opatreniam, ktoré dnes avizovala vládna strana Smer. Hnutie OĽANO považuje avizované opatrenia za nedôstojnú predvolebnú kampaň Smeru.

Podľa tieňového ministra financií a hospodárstva Eduarda Hegera sú opatrenia, ktoré dnes predstavila strana Smer, neadresné a nespravodlivé. „Obedy budú mať totiž preplatené aj deti zbohatlíkov – napríklad pána Kaliňáka, Bašternáka a ďalších, čo považujeme za obrovskú hanbu,“ uviedol Heger a pokračoval: „Namiesto toho, aby Smer konečne výrazne pomohol chudobným rodinám, ide dať rovnostársky všetkým rovnako, aj deťom ministrov či poslancov. Čerešničkou na torte je vyplatenie vianočných dôchodkov tri mesiace pred parlamentnými voľbami. Tieto opatrenia Smeru preto považujeme len za nedôstojnú predvolebnú kampaň,“ uzavrel Heger.

Opatrenia Smeru vníma ako predvolebnú kampaň za štátne peniaze aj tieňová ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Soňa Gaborčáková„Ako ináč nazvať to, keď obedy zadarmo nedostanú len deti v núdzi, ale aj deti ktoré na ne nie sú odkázané,“ uviedla Gaborčáková, podľa ktorej by rodinám na Slovensku oveľa viac pomohla intenzívnejšia prorodinná politika – štát priateľský k rodinám. „Opatrenia, ktoré adresuje táto vláda, sú neadresné a nepodporujú rodinnú politiku. 63-tisíc deťom v núdzi by skôr pomohlo, keby sa zvýšila nezdaniteľná časť, a rodičom by tak ostalo viac peňazí, či zavedenie tzv. supermarketov pre chudobných, v ktorých by dokázali oveľa lacnejšie nakúpiť potraviny,“ uzavrela Gaborčáková.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program