Spoločnou kandidátkou demokratickej opozície na primátorku Sabinova bude Katarína Heredošová

Katarínu Heredošovú ako kandidátku na post primátorky mesta Sabinov nominovalo hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) a podporuje ju tiež strana Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie a hnutie NOVA.

„Záleží mi na tom, aby sme s obyvateľmi mesta Sabinov spoločne ako tím prinášali rozvoj a stabilitu pre naše rodiny – pre deti, mladých i tých starších,“ uviedla K. Heredošová a pokračovala: „Krása nášho kráľovského mesta Sabinov je známa nielen na Slovensku, ale aj za hranicami nášho štátu. Som však presvedčená, že je mnoho oblastí, ktoré v našom meste  potrebujú zatraktívniť a ozdraviť. Aj preto som sa rozhodla kandidovať za primátorku mesta Sabinov. Chcem byť príkladom toho, že tento mandát má každý kandidát na primátora, ako aj kandidát na poslanca mestského zastupiteľstva, prijať ako službu obyvateľom mesta, ktorá je postavená na pevných základoch slušnosti, zodpovednosti, čestnosti a spolupráce pre vytváranie pravých ľudských hodnôt.“

Katarína Heredošová má dlhoročné skúsenosti v riadiacej pozícií ako riaditeľka Základnej umeleckej školy a čerstvé skúsenosti v pozícií poslankyne PSK. „Svoj prínos vidím predovšetkým v pracovitosti, v čestnosti a zodpovednosti, v ochote načúvať ľuďom a riešiť ich každodenné potreby. Aj keď nie som členkou žiadnej politickej strany, ďakujem za nomináciu OĽaNO a za podporu KDH, SaS a NOVA. Rada pracujem v tíme, a preto mi záleží aj na tom, aby bol rozvoj mesta spoločným výsledkom úsilia primátorky, poslancov i samotných Sabinovčanov,“ povedala Heredošová s tým, že v meste sa chce zamerať najmä na životné a sociálne prostredie, spoluprácu s podnikateľmi, kultúru a cestovný ruch.

Heredošovú nominovalo hnutie OĽANO, podporuje ju aj predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová. „Riadenie štátu na národnej úrovni momentálne zmeniť nemôžeme, pretože sme v opozícii. No čo môžeme zmeniť už o tri mesiace je spravovanie našich miest a obcí. Od toho závisí, či sú v mestách opravené cesty, ako funguje verejný poriadok, či je v meste dostatok pracovných príležitostí, ako je postarané o starších ľudí, alebo rodiny s deťmi. Mnohé mestá a obce zaostávajú, pretože tí, čo ich spravujú, nevedia využiť ich bohatstvo a potenciál,“ uviedla Remišová, ktorá je presvedčená, že aj mesto Sabinov sa dá riadiť lepšie. „Som veľmi rada, že sa nám podarilo spojiť sily a vytvoriť širokú koalíciu. Našu kandidátku Katarínu Heredošovú Poznám osobne, jej čestnosť, pracovitosť a odbornosť sú pre mňa zárukou, že mesto Sabinov bude riadiť dobre a s láskou. Prajem jej, aj všetkým poslancom, ktorí ju podporujú, veľa odhodlania a nadšenia do tejto služby. Som presvedčená, že Katarína je pre Sabinov najlepšou voľbou,“ dodala Veronika Remišová.

Podpredseda strany SaS Ľubomír Galko uviedol, že Katarína Heredošová je so Sabinovom bytostne spätá, čo považuje za veľmi dôležité pre vykonávanie funkcie primátorky. „Rovnako dôležitá je schopnosť viesť ľudí, ktorú ako riaditeľka Základnej umeleckej školy denne potrebuje. Dobrá primátorka by mala vedieť počúvať ľudí a vidieť tých, ktorí potrebujú pomoc. Ona to už roky robí. Dobrá primátorka potrebuje robiť v meste rozhodnutia pre obyvateľov, pre ich lepší život. Mala by byť schopná akcie a rozhodná – a aj to už ako poslankyňa Prešovského samosprávneho kraja dokázala.” Podľa Galka sa možno niekto začuduje nad tým, že Heredošová dostáva podporu od liberálov, lebo „veď v niektorých veciach sa na svet pozeráme zrejme inak. Lenže je veľa toho, čo vidíme rovnako. Najmä to, že sa zo Slovenska a jeho miest a obcí snažíme urobiť priestor, v ktorom sa bude dobre žiť, pracovať a podnikať. Spájame sa pre vyššie dobre. Preto Kataríne Heredošovej držíme palce aj my v strane SaS,” doplnil Ľubomír Galko.

Katarínu Heredošovú prišli na dnešné predstavenie verejnosti podporiť okrem Remišovej a Galka aj predsedníčka klubu KDH v Sabinove Lucia Mihoková, podpredsedníčka hnutia NOVA Viera Leščáková, predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský či poslanci NR SR Martin Fecko, Jozef Lukáč a Richard Vašečka.

Krátko o Kataríne Heredošovej:

Narodila sa v Starej Ľubovni, od narodenia býva so svojou rodinou v Sabinove. Má 42 rokov, je vydatá a má tri deti. V súčasnosti je riaditeľkou ZUŠ v Sabinove a poslankyňou Prešovského samosprávneho kraja. Vzdelanie získala na Konzervatóriu v Košiciach a na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Okrem predmetov v odbore Hudobné umenie študovala aj Etiku, ktorej súčasťou boli aj základy z politológie a filozofie.
V umeleckom školstve pôsobí 23 rokov a riaditeľkou Základnej umeleckej školy Sabinov je štrnásty rok. Počas pôsobenia v riadiacej funkcií získala manažérske skúsenosti nielen v oblasti školstva a kultúry, ale aj v iných oblastiach, ktoré sa priamo, ale aj nepriamo dotýkajú jej každodennej práce. Nie je jej cudzia ani sociálna oblasť, oblasť výstavby, ako aj oblasť rozvoja regiónu a cestovného ruchu.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program