Stanovisko hnutia OĽANO k mimoriadnemu samitu o Brexite

„Je v záujme všetkých členských štátov Európskej únie, aby vystúpenie Veľkej Británie z EÚ bolo koordinované a nespôsobilo chaos v celej únii, pretože  Brexit bez dohody výrazne poškodí EÚ aj Spojené kráľovstvo. Rozhodnutie európskych lídrov oddialiť termín vystúpenia na 31. októbra 2019 považujeme za nešťastné a neefektívne. Britská vnútropolitcká kríza trvá a predlžuje sa neistota ohľadom spôsobu vystúpenia Veľkej Británie z EÚ, navyše stále prichádza do úvahy aj Brexit bez dohody. Spojené kráľovstvo má tiež po novom participovať na májových voľbách do Europarlamentu, hoci hrozí, že britskí poslanci vzápätí po pár mesiacoch Europarlament opustia a členské štáty budú musieť riešiť ďalší problém.

Veríme, že Spojené kráľovstvo využije ponúknutý čas na to, aby konečne prijalo definitívne rozhodnutie. Vítame, že európski lídri sú jednotní v tom, že pripravená dohoda sa nebude otvárať.  Termín 31. októbra by mal byť už posledný a definitívny.

Brexit je ukážkou toho, kam dovedú krajinu nezodpovední politici a populisti, ktorí klamú ľudí. Krajina je rozdelená, politici sa namiesto riešenia problémov ľudí už viac ako dva roky dohadujú o odchode z EÚ.  Nesmieme dovoliť, aby sa podobná situácia opakovala v eurovoľbách a do europarlamentu sa dostali politici, ktorí chcú spoločný projekt zničiť. Je oveľa ľahšie niečo zbúrať, ako spoločnými silami budovať a zlepšovať.“

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program