Stanovisko k tlačovej konferencii ministra financií Petra Kažimíra

„Minister financií Peter Kažimír tvrdí, že sme pripravení na budúcnosť a že sme v roku 2018 hospodárili lepšie. Nie je to však pravda. Súčasná vláda našu krajinu na budúcnosť nepripravila, pretože zanedbala školstvo, zdravotníctvo, justíciu, rodinnú politiku a podnikateľské prostredie, a neurobila v týchto oblastiach žiadne zmeny, ktoré by zvýšili konkurencieschopnosť našej krajiny.

Nepresné je aj ďalšie tvrdenie ministra – to, že máme nižší deficit je predčasné tvrdenie. Vláda minula iba menej peňazí v hotovostnom vyjadrení. Konečný deficit bude známy až potom, čo nám ho potvrdí Európska komisia na jeseň tohto roka.

O lepšom hospodárení nemôže byť v prípade súčasnej vlády ani reč. Nehospodári lepšie, lebo štruktúra výdavkov nie je nasmerovaná do zvýšenia kvality služieb štátu a vo viacerých rezortoch dochádza k veľkému plytvaniu. Poukazuje na to aj Implementačná jednotka Úradu vlády SR a Útvar hodnoty za peniaze na Ministerstve financií SR. Vláda minula minulý rok menej hlavne kvôli nižšiemu transferu do Sociálnej poisťovne, čo je opäť zásluha pracujúcich ľudí. Rezorty pod vedením nominantov vládnej koalície nevedia  dobre spravovať peniaze, ktoré majú k dispozícií na to, aby prinášali kvalitnejšie služby v prospech občanov.

Súčasná vláda ukazuje, že nevie riadiť štát v prospech občanov, ale iba v prospech oligarchov. 

Táto vláda sa sústredí hlavne na vyťahovanie peňazí z vreciek pracujúcich ľudí – každým rokom viac. Vyťahuje peniaze nenápadným, ale citeľným spôsobom. Minister Kažimír si vytvoril paralelný daňový svet, kde od svojho pôsobenia v role ministra zoberie ľuďom každý mesiac z priemernej mzdy o 30 eur viac, čo predstavuje zvýšenie daňového klinu z 34% na 37%. Za rok je to 360 eur.

Najväčším dôkazom toho, že táto vláda nie je sociálna je fakt, že práve táto vláda začala vyberať viac daní aj od ľudí poberajúcich minimálnu mzdu.”

Eduard Heger, tieňový minister financií a hospodárstva za OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program