Stanovisko k vyhláseniu Petra Pellegrinho + výzva premiérovi

Premiér Pellegrini tvrdí, že zverejnenie informácie o tom, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar prikázal pár mesiacov pred vraždou lustrovať zavraždeného Jána Kuciaka je len “politická hra, bulvarizácia faktov či politická manipulácia”. Premiér miesto toho, aby na základe tejto mimoriadne závažnej informácie zabezpečil okamžitý odchod Tibora Gašpara z ministerstva vnútra, podporuje svojimi vyhláseniami rozklad štátu a neistotu ľudí, že si aj ich môže mafia kedykoľvek lustrovať v policajných databázach s aktívnou podporou ľudí z vedenia polície.

Nevadí mu rozklad štátu a jeho kľúčových inštitúcií, ale vadí mu, že sa ľudia dozvedajú poburujúce informácie z vyšetrovacieho spisu. Tým sa Peter Pellegrini postavil na roveň Andreja Danka, ktorému v kauze Plavčan nevadilo rozkradnutie 600 miliónov eur na jeho ministerstve školstva, ale to, že sa ľudia o tom dozvedeli.

Svojim arogantným odchodom z tlačovej konferencie, kedy neumožnil prítomným novinárom žiadne otázky sa rovnako vydal cestou Roberta Fica a definitívne povýšil záujem Bödövcov, ktorým Smer dovolil ovládnuť políciu, nad záujem Slovenska a jeho občanov, čím potvrdil, že je politickou bábkou v rukách sponzorov Smeru.

Opakovane vyzývame Petra Pellegriniho, aby bezodkladne zariadil odchod podozrivého Tibora G. z ministerstva vnútra. V prípade, ak tak neučiní do najbližšej nedele, zvoláme verejný protest pred Úradom vlády, kde mu túto požiadavku prídu osobne tlmočiť občania SR, ktorým na očiste Slovenska skutočne záleží.

Za hnutie OĽANO:

Igor Matovič, predseda hnutia OĽANO

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO

Gábor Grendel, tieňový minister vnútra

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program