Stanovisko Kristiána Čekovského a Andreja Stančíka k zadržaniu Štefana Harabina NAKOU

Bývalého ministra a predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina zadržala a obvinila NAKA za schvaľovanie trestného činu a extrémizmus. Na tohto známeho konšpirátora podali pred niekoľkými týždňami trestné oznámenie aj poslanci Kristián Čekovský a Andrej Stančík (obaja OĽANO). Trestné oznámenie sa týkalo schvaľovania útoku Ruska na Ukrajinu, či podnecovanie nenávisti na základe príslušnosti k národnosti, alebo rase.

„To, že sa polícia vyjadreniami Štefana Harabina zaoberá je pozitívny signál pre všetkých slušných občanov. Vidíme, že aktívne bojovať proti zlu má zmysel. Obvinenie Štefana Harabina je súčasne signálom, že nikto na Slovensku nie je nedotknuteľný. Rovnosť pred zákonom je jedna z najdôležitejších hodnôt vlády na čele ktorej OĽANO stojí,“ hodnotí Kristián Čekovský.

„Činy a vyjadrenia pána Harabina plne zapadajú do schémy ruskej hybridnej vojny, ktorú vedie proti Európe a aj proti Slovensku. Že si to možno aj po našom trestnom oznámení, všimli orgány činné v trestnom konaní, teda dáva zmysel. Len pripomeniem, že trestné oznámenie sme podali aj na ďalšie figúrky ruskej politiky u nás, Ľuboša Blahu a Martina Jakubca a ani oni by nemali ostať stáť zabudnutí v kúte. Verím, že demokracia sa musí vedieť brániť a to najmň v čase, keď na ňu útočia sily, ktoré spravia všetko pre jej rozvrat.“ uzavrel Andrej Stančík.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program