Stanovisko po stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom

Vražda dvoch mladých ľudí ukázala, že mafia, ktorej chápadlá siahajú až na Úrad vlády sa nezastaví pred ničím. Chce nám dokázať, že nie ľuďom, ale aj im patrí Slovensko. Táto vražda ukázala, že cesta, po ktorej nás súčasná vláda vedie, je cestou do pekla. Robert Fico urobil zo Slovenska mafiánsky štát, bráni nezávislému vyšetreniu vrážd a v snahe zachrániť sa povýšil reči na úroveň štvrtej cenovej skupiny na oficiálnu štátnu politiku. 

Cieľom hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) je zastaviť neuveriteľné rozkrádanie Slovenska skorumpovanými politikmi a ich sponzormi. Našim cieľom je zabezpečiť dôstojný život rodinám a urobiť zo Slovenska skutočný sociálny štát. Chceme, aby na Slovensku platil rovnaký zákon pre každého.

Dnes už ale nestačia žiadne kozmetické zmeny, žiadne čiastočné rekonštrukcie vlády. Vláda ukázala, že nevie dobre spravovať našu krajinu, a nevie zabezpečiť stabilitu a bezpečnosť občanov Slovenska. Preto jej čas vypršal a za jediné správne riešenie považujeme predčasné voľby, v ktorých ľudia rozhodnú.
Ľudia sú najvyššia autorita v každom demokratickom štáte. Žiaden politik by sa preto nemal báť rozhodnutia ľudí v slobodných demokratických voľbách. Len tak môžeme obnoviť dôveru ľudí v štát, jeho inštitúcie a politiku ako takú.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program