Telocvičňa do každej školy. Dá sa to !

Exministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí) a splnomocnenec vlády pre mládež a šport Karol Kučera (OĽANO) vyzvali prezidentkinu vládu, aby čím skôr vypísala 50-miliónovú výzvu na obnovu športovej infraštruktúry.

Ako uviedla V. Remišová, pod ktorej vedením bola výzva pripravovaná a presadená, je to prvýkrát v histórii čerpania eurofondov, čo sa podarilo vyrokovať novú prioritu s Európskou komisiou – podporu školskej a regionálnej športovej infraštruktúry. „Som veľmi rada, že sa nám podarilo obnovu športovej infraštruktúry dostať do nových eurofondov a ako prvú novú výzvu sme kompletne pripravili výzvu na 50 miliónov eur, z ktorej sa môžu financovať športoviská, telocvične, plavárne, viacúčelové športové ihriská, atletické ovály, work-outové zóny a iná školská športová infraštruktúra. Je to historicky prvýkrát, čo vôbec môžeme tento typ športovej infraštruktúry financovať z eurofondov,“ povedala Remišová s tým, že je dôležité, aby pripravenú výzvu vypísala vláda pani prezidentky čo najskôr.

Podľa Remišovej počas pandémie a digitálnej doby deti trávili čoraz viac času bez pohybu pred obrazovkou. „Počet detí, ktoré trápia duševné problémy, úzkosti, depresie, poruchy pozornosti a učenia bezprecedentne stúpa. Aj preto je veľmi dôležitá motivácia k aktívnemu pohybu, či už v škole alebo pri mimoškolských aktivitách,“ dodala.

Poslanec hnutia OĽANO A PRIATELIA a splnomocnenec vlády pre mládež a šport Karol Kučera upozornil, že pripravená 50-miliónová výzva je ďalším dôkazom, že OĽANO urobilo všetko preto, aby deti mali dostatok pohybu, vrátane materiálneho vybavenia. „Všetci dobre vieme, že aj zavedenie tretej hodiny telesnej výchovy je v súčasnej dobe nevyhnutné pre zdravie detí a mládeže. Preto ma dnes zarazilo, že v novom programovom vyhlásení vlády nie je šport vôbec spomenutý. Paradoxom však je, že v PVV prezidentkinej vlády sa nachádza len jediná veta s konštatovaním, že pohyb detí je alarmujúci, a to napriek tomu, že pani prezidentka pred vyše týždňom vrátila návrh zákona o 3. hodine telesnej výchovy naspäť do parlamentu na prerokovanie,“ uzavrel Karol Kučera.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program