TIBOR GAŠPAR JE ŠKODNÁ POLICAJNÉHO ZBORU A JEHO NAJVÄČŠIA HANBA

Policajný prezident Gašpar si evidentne stále neuvedomuje, že je kľúčovou príčinou, kvôli ktorej ľudia na Slovensku dôverujú polícii najmenej zo všetkých európskych krajín. Navyše vo svojom vystúpení tvrdil, že podľa neho je na Slovensku väčšina ľudí s jeho pôsobením v polícii spokojných.

Tibor Gašpar na celej čiare zlyhal v boji voči korupcii a len jeho nečinnosť primäla novinára Jána Kuciaka písať o nevyšetrovanej korupcii, kvôli ktorej bol so snúbenicou zavraždený.

Celé jeho pôsobenie možno zhrnúť do konštatovania, že dlhoročne zabezpečuje beztrestnosť mocných ľudí, ktorí si sprivatizovali políciu a svoj úspech postavili na tunelovaní štátu. Takýto človek je škodná policajného zboru a jeho najväčšou hanbou.
Igor Matovič, predseda hnutia OĽANO
Vystúpenie Tibora Gašpara bolo neprofesionálne a nekonštruktívne. Jeho vystúpenie bolo skôr vystúpením politika a nie nestranného policajného profesionála, ktorým by policajný prezident v prvom rade mal byť. Obviňovanie médií, mimovládnych organizácií, či vyjadrovanie sa ku konkrétnym predstaviteľom občianskej spoločnosti je nevhodné zo strany policajného prezidenta. Takisto je neprijateľné, aby policajný prezident komentoval dianie v občianskej spoločnosti slovami ako „hystéria“ alebo sa z pozície štátneho úradníka vyjadroval k ministrovi.

Tibor Gašpar na tlačovej konferencii predstavil svoj životopis a pôsobenie v policajnom zbore, no nevyjadril sa k najväčším výhradám, ktoré k jeho práci má odborná a občianska verejnosť. Za pôsobenia Tibora Gašpara najväčšie korupčné kauzy boli zametené pod koberec, vyšetrovali sa najmä ľudia, čo dali ako úplatok darčekovú tašku alebo fľašu slivovice. Tibor Gašpar hádzal zodpovednosť za nevyšetrené kauzy v prvom rade na vyšetrovateľov, no podľa zákona je to policajný prezident, ktorý riadi činnosť Policajného zboru a zodpovedá za jeho výsledky.  Takisto sa Tibor Gašpar nevyjadril ku konfliktu záujmov, ktorému čelí pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Nemôžeme zabúdať na to, že ak vražda Jána Kuciaka súvisí s jeho investigatívnou prácou, podozrivými osobami sú najmä ľudia, o ktorých Ján Kuciak písal, prípadne chcel písať. Ján Kuciak rozsiahlo písal o samotnom policajnom prezidentovi a o jeho rodine, nitrianskom oligarchovi Bodorovi.

Tibor Gašpar sa vyjadril, že sa v prvom rade bude riadiť vnútorným pocitom a teda nedá si žiadosť o uvoľnenie z funkcie. Slovensko však prechádza ťažkým obdobím, ľudia strácajú dôveru v inštitúcie a spoločnosť sa polarizuje. V tomto čase by mal byť národný záujem Slovenska nadradený osobným pocitom jedného človeka.

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program