Tomáš Drucker sa sklonil pred mafiou

Demisia ministra vnútra nič nevyrieši. Tomáš Drucker sa svojim rozhodnutím odstúpiť z postu ministra zachoval ako zbabelec a prospechár. Tvrdí to predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič.

„Keď sa vyslovovala dôvera novej vláde, niektorí sme zhliadali k Druckerovi, že možno práve v jeho osobe zažije rezort vnútra posun k lepšiemu. Netrvalo to ani mesiac, a Drucker je z hrušky dolu,“ uviedol Matovič a pokračoval: „Tomáš Drucker sa zachoval ako zbabelec a prospechár. Zbabelec preto, lebo ako minister vnútra mohol kedykoľvek odvolať policajného prezidenta, ale evidentne sa bojí postaviť nitrianskej mafii, ktorá políciu dlhodobo ovláda. A prospechár preto, lebo na najvyššej funkcii v policajnom zbore nechal človeka, ktorý mu zabezpečí beztrestnosť pri vyšetrovaní jeho kšeftov s pozemkami či vilou na Floride a konečný verdikt bude, že skutok sa nestal.“

Podľa Matoviča Tomáš Drucker odstupuje z funkcie ministra, lebo si uvedomuje vážnosť obvinení, ktoré boli minulý týždeň vznesené voči firme jeho manželky. „Drucker veľmi dobre vie, o čom som písal a hovoril. Určite vie aj to, o čom v súvislosti s firmou jeho manželky ešte hovoriť a písať chcem, preto to radšej zobral z kratšej cesty a rozhodol sa odstúpiť,“ dodal Matovič, podľa ktorého je Drucker zaslepený, ak tvrdí, že nevidí dôvod na odvolanie Tibora Gašpara z pozície policajného prezidenta.

Poslanec za OĽANO Gábor Grendel tvrdí, že z vyjadrení Tomáša Druckera okolo odvolania policajného prezidenta Tibora Gašpara sa dalo vopred vytušiť, čo sa stane. „Už pri rekonštrukcii vlády sme hovorili, že pri výbere nového ministra vnútra nebude podstatné, z akého prostredia prichádza, ale aký je jeho vzťah s Robertom Kaliňákom,“ povedal Grendel, podľa ktorého v súčasnosti Slovensko riadia oligarchovia z pozadia politických strán. „Pre týchto oligarchov bola osoba Tibora Gašpara evidentne dôležitejšia, ako osoba Tomáša Druckera. Zdôvodneniu Druckerovej demisie chýbala akákoľvek logika. Do zrekonštruovanej vlády prišiel s tým, že chce uvoľniť napätie. Potom povedal, že napätie sa neuvoľnilo, ale nevidí dôvod, aby odvolal Gašpara, a radšej odstúpil sám,“ vyjadril sa Grendel, podľa ktorého odstúpenie Druckera nič nerieši.

„Celý projekt rekonštrukcie vlády zlyhal. Jediným poctivým riešením politickej krízy sú predčasné voľby,“ uzavrel Gábor Grendel.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program