Ukrajina rok bojuje aj za našu slobodu a nezávislosť

Ak by celý demokratický svet rok nepomáhal Ukrajine sa brániť pred ruským agresorom, dnes by Rusko už bolo na našich hraniciach a žili by sme v strachu, kedy si bude Rusko chcieť ukradnúť aj našu krajinu.

„Je to presne rok, čo ruský agresor zákerne prepadol susednú Ukrajinu len preto, lebo sa rozhodla vzdorovať zvráteným mocenským ambíciám Kremľa. Slovensko stojí na správnej strane dejín. Som hrdý na našich občanov, ktorí od začiatku pomáhali ľuďom, utekajúcim pred hrôzami Putinovej vojny. Fico by nás predal Rusku výmenou za jeho beztrestnosť. Klaňanie sa Putinovi by bola národná povinnosť,“ tvrdí predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

„Len zbabelec by nechal napadnutého na ulici bez pomoci. Len cynik môže tvrdiť, že ak napadnutému nepomôžeme, aspoň bitka skôr skončí. Ak prehrá Ukrajina, prehrá Slovensko. Desiatkytisíc nevinných ľudí už zomrelo aj za našu slobodu, buďme im vďační a nezraďme ich,“ vyhlásil líder hnutia OĽANO Igor Matovič.

„Videl som to na vlastné oči. Nebola a nie je to žiadna ‘špeciálna operácia’. Bolo to a je to neľudské barbarstvo, ktoré ohrozuje životy a zdravie, ničí majetok a berie nádej Ukrajincom na lepšiu budúcnosť. Dnes je to rok, čo Putinova armáda zaútočila na svojho suseda. Preto sa nesmie stať našim susedom,“ povedal podpredseda NR SR Gábor Grendel.

„Tí, ktorí vás presviedčali, že vo vakcínach sú čipy, že obrannou dohodou s USA tu budeme mať americké vojenské základne, že Rusko nikdy nezaútočí na Ukrajinu sa vám dnes snažia tvrdiť, že jedinou cestou, ako dosiahnuť mier je nechať Rusko ukradnúť si Ukrajinu. Skutočnou cestou, ako dosiahnuť mier, je donútiť posledného okupanta opustiť územie Ukrajiny,“ doplnil Šipoš.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program