ÚVO na základe podozrení Jaroslava Naďa zrušil kšefty nominantov SNS na ministerstve obrany

Úrad pre verejné obstarávanie nariadil Ministerstvu obrany SR zrušiť postup zákazky na nákup vozidiel 4×4. Na pochybný tender ministerstva obrany upozornil tieňový minister obrany za OĽANO Jaroslav Naď.

ÚVO svojím rozhodnutím potvrdil podozrenia, na ktoré upozornil Jaroslav Naď „Oceňujem rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie o nariadení zrušenia postupu zákazky. ÚVO tým zrušil tento tender, ktorý je z nášho pohľadu od začiatku netransparentný, neférový a šitý na mieru pre jediný typ vozidla,“ uviedol J. Naď.

Ten pred časom upozornil, že súťažné podmienky, ktoré vydalo MO SR pre medzinárodnú súťaž na obstarávanie VTV 4×4, sú šité na mieru pre jediného uchádzača. Iba jediné vozidlo totiž spĺňalo stanovené operačné požiadavky OS SR, pričom tieto podmienky nespĺňali ani špičkové vozidlá zavedené v desiatkach krajín, ktoré sú preverené v bojových operáciách.

Okrem tohto tendra v hodnote cca 400 miliónov eur hnutie OĽANO upozornilo aj na netransparentný výber BOV 8×8 za ďalších 400 miliónov eur, a tiež na podozrivé obstarávanie 3D rádiolokátorov za viac ako 150 miliónov eur.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program