V roku 1998 sme sa spojili, aby sme porazili Mečiara. Dnes sa spojme, aby sme porazili Fica

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič pozval predsedov demokratických opozičných strán za spoločný stôl, aby sa ešte pred voľbami dohodli na spoločných riešeniach, ktoré budú ľuďom spoločne garantovať.

„Dnes máme 18 dní do volieb, a práve číslo 18 je spojené s dospelosťou. V tomto momente by sme aj my mali ukázať, že sme dospeli,“ uviedol Igor Matovič s tým, že OĽANO rezervovalo stôl symbolicky v reštaurácii Hradná Hviezda, za ktorý približne pred rokom pozvali dvoch kandidátov na post prezidenta SR Zuzanu Čaputovú a Roberta Mistríka. „Za týmto stolom vtedy vznikla medzi nimi dohoda, že jeden sa vzdá v prospech druhého, a bola to naša odpoveď a prejav zodpovednosti voči Slovensku. Bola to dobrá dohoda pre Slovensko. Preto sme si dovolili symbolicky na tomto mieste objednať okrúhly stôl od tejto chvíle až do dňa volieb, a pozvať k nemu partnerov, s ktorými po voľbách chceme vytvoriť alternatívu,“ pokračoval Matovič s tým, že verí, že počas nasledujúcich dní si predstavitelia demokratických opozičných strán nájdu spoločný čas, dohodnú sa, stretnú sa pri spoločnom stole a ukážu ľuďom spoločné riešenia, ktoré budú ľuďom garantovať.

Matovič sa zároveň vyjadril, že lídrom demokratických opozičných strán ešte na jeseň minulého roka poslal 3 e-maily, v ktorých ich vyzýval, že jedinou správnou cestou je predstavenie spoločného programu, ktorého naplnenie by vedeli spoločne garantovať. „Verím, že ak by ľudia videli, že sme sa všetci dokázali takto dohodnúť ešte pred voľbami, pritiahlo by to k urnám kopu voličov, ktorí by podporili všetkých nás. Nastal čas na úprimnú spoluprácu. Inak sa obávam katastrofy. Obávam sa, že ak to teraz nezvládneme, demokracia na Slovensku definitívne skončí, mafia sa zabetónuje a poistí sa tak, že jej moc už nikdy nebude v ohrození,“ písal vtedy Matovič opozičným kolegom.

„Výhra nad mafiou v týchto voľbách a očista Slovenska od jej vplyvu je len a len v našich rukách. Unesme prosím túto našu spoločnú zodpovednosť,“ vyzval lídrov demokratických opozičných strán Igor Matovič.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program