Vedenie RTVS ohrozuje bezpečnostné záujmy Slovenska a intenzívne podkopáva jeho zahranično-politickú orientáciu

Po falošnom politológovi si RTVS pozvala do diskusií Jána Čarnogurského. Podľa predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraja Krúpu (OĽANO), RTVS zavádzaním ľudí v čase konfliktu ohrozuje bezpečnostné záujmy našej krajiny. „Pán Čarnogurský je člen Valdajského diskusného klubu a šéf Slovensko-ruskej spoločnosti. Obe platformy slúžia Putinovmu režimu pre šírenie proruských dezinformácií, ktoré následne preberajú dezinformačné médiá. Pozývanie takýchto ľudí do diskusií a úmyselné podsúvanie kremeľského naratívu sa nedá nazvať objektivitou,” vysvetlil Krúpa.

Aj podľa člena európskeho výboru Andreja Stančíka (OĽANO) ide o dôkaz tendenčnosti, s ktorou RTVS pristupuje ku konfliktu na Ukrajine. „Namiesto nezávisleho odborníka si na tému Ukrajiny volajú proruského propagandistu, ktorý svoju politickú kariéru skompromitoval účasťou na protestoch extrémistov a nekritickým obdivom k Vladimírovi Putinovi. Je dôležité, aby v RTVS zaznievali rôzne názory, nie však na úkor pravdy. Pán Čarnogurský stihol za niekoľko minút zamoriť priestor mnohými dezinformáciami, čím RTVS klesla na úroveň prokremeľských médií.”

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá varuje pred ďalším šírením dezinformácií vo verejnoprávnej RTVS. „Ide o mimoriadne nebezpečné tendencie. V čase eskalácie konfliktu u našich východných susedov, potrebujú občania počuť pravdu a fakty. Vedenie spravodajstva na čele s Vahramom Chuguryanom však dlhodobo razí teóriu, že objektivita znamená zverejniť každý názor, a teda aj očividné lži. Pravdu vyvažuje bludmi. Ich cieľom je, aby sa diváci i poslucháči stratili v spleti informácií a dezinformácií. Ako predseda mediálneho výboru musím varovať, že takéto personálne obsadenie verejnoprávneho médiá môže mať v čase hroziacej vojny ďalekosiahle dôsledky,” zdôraznil Kristián Čekovský (OĽANO).

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program