Výbor rozhodol o strate mandátu I. Matoviča

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) dnes reagoval na zasadnutie Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorý rozhodol o strate jeho mandátu. Zároveň vyzval koaličných lídrov, aby prestali s falošnými hrami, nestiahli zbabelo pred hlasovaním svojich poslancov z pléna a nechali ich slobodne a tajne hlasovať.

„Výbor dnes rozhodol, že som zásadne ohrozil verejný záujem, lebo som mal pár dní živnostenský list a tržby nula eur. Ten istý výbor rozhodol, že Kaliňák ničím verejný záujem neohrozil, hoci zobral od daňového podvodníka úplatok 600 tisíc eur úplatok. Mne chcú zobrať mandát, Kaliňák je čistý ako ľalia, len preto, lebo majú väčšinu na výbore.”

Líder hnutia OĽANO-NOVA vysvetlil, že hoci mal niekoľko dní naviac aktívnu živnosť, zároveň mal 0 eur tržieb. Zákon zakazuje podnikať, teda vyvíjať sústavnú činnosť vedenú vo vlastnom mene za účelom dosiahnutia zisku. „Ako som mohol podnikať, keď som nemal žiadne tržby? Som hrdý na to, že s touto argumentáciou sa v plnej miere stotožnil aj senát sudcu Orosza na Ústavnom súde. Následne však „politické grémium“ na ÚS, čiže nominanti Smeru, Mečiara a Harabina im zakázali mať vlastný názor.“

“Dnes poslanci Mostu-Híd Kresák a Janckulík hovoria novinárom, že síce dnes na výbore hlasovali nedemokraticky, ale z pléna pri hlasovaní všetci poslanci Mosta-Híd oddídu a nebudú hlasovať za moje zbavenie mandátu. Vyzývam Bélu Bugára, aby prestal hrať tieto trápne hry so svojimi poslancami a nechal ich slobodne hlasovať.”

“Vyzývam tiež všetkých poslancov, či už opozície alebo koalície, aby sebou nenechali manipulovať, zostali hlasovať a vyjadrili slobodne svoju vôľu. Jedným hlasovaním dokážu celému Slovensku, či je nula viac ako 600 tisíc, tak ako rozhodol výbor. Jedným hlasovaním oznámia celému Slovensku charakter nášho štátu.”

“Koalícia si na výbore sama sebe v rozpore zo zákonom nadelila 9 mandátov, aby dosiahli 3/5 väčšinu potrebnú na zbavenie ma mandátu. Dnes dielo dokonali. Chcú ma popraviť, lebo sa im nebojím hovoriť nepríjemnú pravdu do očí. Myslia si, že sú majiteľmi pravdy, hoci sú len dočasnými majiteľmi moci. Duch mečiarizmu je späť.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program