Výzva hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) k prezidentským kandidátom

Už o niekoľko mesiacov bude Slovensko opäť stáť na križovatke. Aj v prezidentských voľbách ľudia rozhodnú, či sa vydáme cestou prázdneho populizmu alebo smerom k spravodlivému a prosperujúcemu Slovensku.

Medzi záujemcami o funkciu prezidenta sú traja kandidáti, ktorí by v prípade zvolenia mohli byť dôstojnou hlavou štátu. Sú nimi Zuzana Čaputová, František Mikloško a Robert Mistrík. Keďže však z väčšej časti oslovujú podobných voličov, rozdrobenosť hlasov zásadne zvyšuje šance iných kandidátov s pochybnou minulosťou, ktorí by Slovensku nepriniesli nič dobrého.

Očakávame, že spomenutí kandidáti využijú pokojnejšie obdobie na konci roka, uprednostnia záujmy Slovenska pred vlastnými ambíciami, dokážu sa dohodnúť na jednom spoločnom kandidátovi z ich radov a jeho meno verejnosti oznámia ešte pred samotným vyhlásením volieb a zabránia tak prepadnutiu akýchkoľvek hlasov.

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) si uvedomuje dôležitosť spolupráce demokratických opozičných síl pred prezidentskými voľbami. Preto sa zaväzujeme, že v prípade takto vzniknutej dohody troch kandidátov podporíme ich spoločného prezidentského kandidáta.

V prípade, ak do termínu vyhlásenia prezidentských volieb nevznikne vzájomná dohoda spomenutých kandidátov, hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) následne oznámi postup hnutia v prezidentských voľbách.

V mene hnutia vyjadrujeme túžbu, aby Slovensko malo dobrého, dôstojného a odvážneho prezidenta. Svojim zodpovedným rozhodnutím k tomu môžu prispieť všetci traja kandidáti.

Igor Matovič, predseda hnutia OĽANO
Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program