Výzva Sulíkovým nominantom, aby zastavili vypínanie elektriny a plynu drobným podnikateľom a občanom

„Vyzývam vedenie Slovenského plynárenského priemyslu (SPP), aby zastavilo šikanovanie a odpájanie podnikateľov a občanov a vzdalo sa svojich funkcií,“ hovorí predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Národnej rady Slovenskej republiky Peter Kremský (OĽANO).

„V posledných dňoch som sa stretol s viacerými prípadmi, keď dodávatelia elektriny a plynu zrušili existujúce zmluvy drobným podnikateľom alebo občanom. Potom im ponúkli násobne vyššie ceny a keď okamžite nepodpísali novú zmluvu, v priebehu niekoľkých dní im vypli plyn a elektrinu,“ vysvetľuje Kremský. Ide podľa neho najmä o odberateľov štátnej spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. Ten stále vedú nominanti bývalého ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS).

„Je neprijateľné, že takéto necitlivé praktiky v takýchto ťažkých časoch používa štátny podnik! Štátna firma sa nesmie zneužívať na podrazy a šírenie paniky medzi ľuďmi, najmä keď poctivo platia svoje účty a dodávateľovi energií nedlhujú. Môže to spôsobiť krach firiem, zvýšenie nezamestnanosti a ekonomický úpadok,“ varuje predseda hospodárskeho výboru.

V čase, keď vláda finišuje opatrenia na pomoc ľuďom a firmám s energiami, nesmie štátny SPP robiť naopak – zneisťovať zákazníkov a škodiť vláde. „Vyzývam preto SPP, aby okamžite zastavil takéto praktiky a vedenie firmy, najmä Sulíkových nominantov Milana Urbana a Richarda Prokypčáka, aby sa vzdali svojich funkcií,“ uzatvára P. Kremský.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program