Vyzývam generálneho prokurátora Žilinku, aby vypovedal dohodu s ruským GP

Generálny prokurátor Maroš Žilinka pred niekoľkými týždňami podpísal dohodu o spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti a iných oblastiach s ruským generálnym prokurátorom Igorom Krasnovom, v rámci svojej cesty na oslavu 300. výročia ruskej GP.

Podľa poslanca Andreja Stančíka (OĽANO) je takáto dohoda v kontexte nevyprovokovanej agresie Ruska na území Ukrajiny, ktorá je spojená s hybridnou vojnou, absolútne neprípustná a Žilinka by ju mal bez váhania vypovedať.

„Vyzývam pána generálneho prokurátora Žilinku, aby s okamžitou platnosťou vypovedal zmluvu o spolupráci s Ruskou GP. Pána Žilinku sme už v čase plánovania jeho cesty do Ruska upozorňovali, aby sa na oslave výročia ruskej GP nezúčastnil aj vzhľadom na hrozbu invázie Ruskej federácie na Ukrajinu. Naše výhrady ale neprijal, s osobou na sankčnom zozname sa stretol a dokonca uzavrel zmluvu o spolupráci, čo je po udalostiach posledných dní obzvlášť hanebné. Ak má pán generálny prokurátor úctu k slovenským štátnym záujmom a solidaritu s Ukrajinou len nepredstiera, túto dohodu by mal okamžite vypovedať,“ povedal Stančík.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program