Vyzývame opozíciu, aby si prestala brať ľudí za rukojemníkov a nesabotovala očkovanie

Poslanci hnutia OĽANO dnes na tlačovom brífingu vyzvali opozičné strany, aby prestali hazardovať so zdravím ľudí, prejavili aspoň základnú mieru zodpovednosti za štát a pridali sa k podpore vakcinácie obyvateľstva. Postoj hnutia OĽANO pri téme očkovania je dlhodobo jasný. Predstavitelia hnutia pozývajú občanov na dobrovoľné očkovanie, lebo to považujú za jedinú a najlepšiu cestu, ako zabrániť ďalšiemu zbytočnému umieraniu a poškodzovaniu zdravia.

Poslanec Kristián Čekovský prístup opozície ostro skritizoval. „Aj v uplynulých dňoch na pôde parlamentu predkladali rôzne návrhy o zastavení očkovania pre rôzne vekové kategórie a znevažovali slobodné rozhodnutie rodičov dať svoje deti zaočkovať. Jednoducho, nastúpili na konšpiračnú vlnu, ktorá počas prvej fázy pandémie patrila extrémistom. Od opozičných strán, ktoré sa aspoň snažia tváriť zodpovedne, by sme očakávali iný prístup. Namiesto toho však Robert Fico a Peter Pellegrini naskočili na vlnu konšpirátorov a rozhodli sa vytrieskať z témy očkovania politické body, hoc aj za cenu hazardovania s ľudskými životmi a zdravím,” zdôraznil Čekovský.

„Sú to farizeji,“ upozorňuje poslanec Juraj Krúpa. „Na jednej strane zneisťujú ľudí a ohrozujú tak ich zdravie, na druhej strane je však zaočkovaná väčšina poslancov Smeru a Hlasu. Som presvedčený, že tajne sa dali zaočkovať aj Robert Fico a Peter Pellegrini, v záujme zisku politických bodov to však pred voličmi nikdy nepriznajú.”

Poslanec Andrej Stančík sa prihovoril mladým ľuďom a pozval ich na očkovanie. „Covid sa týka nás všetkých bez rozdielu politických tričiek a príslušnosti ku koalícii či opozícii. Robert Fico a Peter Pellegrini by mali nabrať odvahu a pozvať svojich voličov na očkovanie. Nejde totiž o fazuľky, ale o životy.”

Na dôležitosť vakcinácie zvlášť pri nebezpečnom delta variante upozorňuje aj poslankyňa Monika Kavecká. Vidíme, že štát sa snaží ľudí k očkovaniu motivovať. Pridali sa aj zodpovední politici. Aj opozícia by konečne mohla pochopiť, že jednoducho musíme v tejto otázke dôverovať vede. Len to je cesta, ako sa z pandémie dostať.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program