Zamestnať človeka, ktorý pochybil pri nástenkovom tendri je pohŕdanie občanmi

Vyzývame šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomíra Jahnátka, aby ihneď odvolal Vasila Demjana z legislatívneho odboru ÚRSO, pretože vážne pochybil v správe štátneho majetku, konkrétne pri kauze nástenkový tender.

Nominanti v štátnej správe musia byť odborne zdatní, ale rovnako musí ich kvalifikácií zodpovedať aj morálny profil. V prípade, ak sa preukáže, že človek nekonal v súlade s morálkou, nemôže byť nominovaný na post zodpovedný za správu majetku občanov. Odbornosť a čestnosť sú základné predpoklady pre zodpovedný výkon práce vo verejnej správe. To, že je niekto lojálny voči pánovi Jahnátkovi ešte neznamená, že bude profesionálne vykonávať svoju funkciu. Nástenkový tender je škandál, za ktorý boli odsúdení bývalí ministri prvej vlády Roberta Fica, v ktorej zastupovali SNS.

Ak by sa vytvoril tím ľudí na základe kamarátskych nominácií, tak je to len ďalší krok v manipulácii a spolitizovaniu ÚRSO. Ten má byť zo zákona politicky nezávislý, pretože plní úlohu regulátora, v podstate rozhodcu, ktorý má dbať na dodržiavanie pravidiel hry v energetike. Preto musí ísť prvý príkladom a nominant strany Smer-SD Ľubomír Jahnátek má dostatok skúseností, aby tomu rozumel.

Eduard Heger – tieňový minister financií a hospodárstva

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program