ZISTENIE OĽANO: Obchvat Ružomberka sa opäť naťahuje! NDS potichu posunula termín dokončenia úseku diaľnice D1 Hubová – Ivachnová!

Vodiči z celého Slovenska, ktorí jazdia cez Ružomberok, budú trpieť v kolónach o ďalší polrok dlhšie ako sľubuje minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Hnutie OĽANO získalo dokument, podľa ktorého Národná diaľničná spoločnosť posunula termín dokončenia obchvatu Ružomberka o ďalších 175 dní. ,,Zarážajúce na tom je, že vedenie Národnej diaľničnej spoločnosti o tom neinformuje vodičov ani novinárov, pričom veľké stretnutie s médiami malo začiatkom tohto týždňa. Vodičov tak opäť nechávajú v nevedomosti a zrejme si myslia, že sa im to prepečie až do volieb,” upozornil tieňový minister dopravy za hnutie OĽANO Ján Marosz.
Podľa Marosza je tiež znepokojujúce, že posunutie termínu nie je dohodnuté so zhotoviteľom formou dodatku k zmluve ako je bežná prax, ale iba pokynom. “Ani Pokyn ani Dodatok na predĺženie lehoty výstavby nemal byť vydaný, pretože pôvodná doba výstavby ešte stále trvá – ukončenie podľa dodatku 7 je 30.6.2022. Dodatok na predĺženie výstavby by sa podľa nás mal po správnosti uzatvoriť až po vypršaní tohto termínu,” vysvetlil Marosz.
 
Predĺženie výstavby o polroka posúva termín dokončenia blízko roku 2023. Najneskôr dovtedy môžeme na výstavbu diaľnice čerpať eurofondy. ,,Podobne ako pri tuneli Višňové, aj tu nás posledné vlády Smeru dostali do šibeničných termínov, kedy reálne hrozí, že eurofondy prepadnú a tieto stavby budú musieť zaplatiť všetci občania Slovenska,” zdôraznil Ján Marosz.
 
Hnutie OĽANO zároveň žiada vedenie NDS o vysvetlenie predĺženia lehoty výstavby aj dôvodov, prečo o nich neinformuje.
 
Na tieto informácie upozornil tieňový minister dopravy za hnutie OĽANO Ján Marosz vo videu na sociálnej sieti (https://www.facebook.com/maroszjan/videos/349346845916485/) 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program